Про це розповів в етері КИЇВ24 військовий оглядач та майор запасу Олексій Гетьман.

Останній тиждень по нас було скинуто 600 КАБів. Це російські Су-34 зазвичай використовувалися. Вони прилітають до зони ураження, скидають ці КАБи та летять з розрахунками до 70 км. Літаки з тим озброєнням, які ви перерахували… ракета “повітря-повітря”, можна перехоплювати ще на території РФ до того, як вони скидають бомбу. Це друге використання цих літаків.

Крім того, F-16 можуть боротися із зенітно-ракетними комплексами та радіолокаційними станціями росіян. Адже вони мають ракети “повітря-земля”, які фіксують випромінювання радіолокаційної станції і радара, наводяться по променю. А далі запам’ятовують координати. Тож ракета зможе прилетіти по координатах навіть, якщо радар буде вимкненим.

Це використовували ще під часи корейської війни ці засоби. Просто вони постійно вдосконалювали. Зараз вони сучасні. Якщо раніше оця ракета летіла виключно по лучу, ну по сигналах, які випромінюює РЛС, то зараз вони прив’язуються до координат, і вона летіть точно вже в ціль.

В Україну вже прибули літаки F-16: деталі

Раніше повідомляли, що у Кремлі погрожують збивати літаки F-16, які вже прибули в Україну. За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, ці літаки не стануть “чарівною пігулкою” для України.

Нагадаємо, раніше Бельгія, Данія, Нідерланди та Норвегія зобов’язалися надати Україні понад 60 винищувачів F-16.

У липні, під час саміту НАТО, президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен у спільній заяві розповіли, що процес постачання F-16 в Україну вже розпочався.

У середу, 31 липня, представник США розповів агентству Associated Press, що Україна отримала перші винищувачі F-16, які вона шукала місяцями, щоб відбити натиск російських ракетних ударів.

США також навчають українських пілотів керувати літаками, і вже випустили першу групу пілотів для їх експлуатації.