Про це повідомляє NASA.
Аналіз вчених Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA в Нью-Йорку показав, що усі три літні місяці разом були на 0,23°C теплішими за будь-яке літо з початку записів NASA, і на 1,2°C спекотнішими за середню температуру літа між 1951 і 1980 роками.
Рекордні температури влітку 2023 року – це не просто набір цифр – вони призводять до жахливих наслідків у світі. Від спекотних температур в Аризоні до лісових пожеж по всій Канаді й екстремальних повеней у Європі та Азії, екстремальна погода загрожує життю та засобам існування в усьому світі.
Як відомо, через новий рекорд спеки, яка охопила більшу частину планети, посилились лісові пожежі в Канаді та на Гаваях, хвилі спеки накрили Південну Америку, Японію, Європу та США, посприявши сильним дощам в Італії, Греції та Центральній Європі.
Кліматолог і океанограф NASA Джош Вілліс заявив, що надзвичайно високі температури поверхні моря, частково викликані поверненням Ель-Ніньйо (тепла фаза світового клімату, яка відбувається кожні 2-7 років), значною мірою спричинили рекордне тепло літа.
Нагадаємо, що сильні пожежі у Європі почали вирувати у червні. Одна з найсильніших сталася у Греції, де стовпчики термометрів сягнули позначки в понад 46 градусів за Цельсієм.
Також із низкою кліматичних катастроф стикнулася й Італія. На півдні країни вирують лісові пожежі у той час, коли північні регіони переживають сильні шторми та вітри, які виривали з корінням дерева та підіймати дахи з будівель.
Лісові пожежі, викликані спекою, сухою погодою та сильним вітром, спалахнули щонайменше в дев’яти країнах Середземномор’я, а вогонь поширився на Хорватію та Португалію.
Крім того, у Туреччині палали ліси у прибережному місті Кемер. Там евакуювали людей з лікарень та будинків. Щонайменше 10 літаків, 22 гелікоптери та сотні пожежників були залучені для гасіння пожежі.
Фото: getty images