Про це Омбудсман заявив у Telegram.

Я направив звернення до структур ООН, РЄ, ОБСЄ, МКЧХ, інших міжнародних організацій, національних інституцій з прав людини, колегам омбудсманам, а також 50 комітетам з прав людини парламентів країн світу з метою публічного засудження таких дій, а також для надання Україні допомоги, зокрема додаткових систем ППО. Однак, гідної реакції міжнародної спільноти, я не побачив.

Дмитро Лубінець наголосив, що реакція світової спільноти після чергового “цинічного ракетного удару по Україні досить млява”.

Така поведінка міжнародних партнерів стимулює Росію продовжувати вбивати український народ. Чернігів, Дніпро, Харків, Херсон, Одеса, Суми, Запоріжжя, Кривий Ріг, інші міста та селища України день у день піддаються терористичним атакам.

Омбудсман висловив здивування тому, як після подібних вчинкиві Росія продовжує брати участь у голосуванні Радбезу ООН, і як це узгоджується з принципами діяльності організації.

Ми не повинні допустити, щоб вбивство мирних громадян стало повсякденністю, на яку немає гідної та рішучої реакції! Безкарність варварських дій спровокує поширення агресії Росії не лише на Україну, а і далеко за її межі. Українське небо потребує додаткових засобів захисту.

Нагадаємо, що радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк обурений тим, що Франція вирішила запросити Росію на річницю висадки у Нормандії.

“Запрошення Росії на будь-який захід завжди буде спрямоване на стимулювання агресії. Москва принесе свій “рускій мір” разом з погрозами та танками”, — заявив Подоляк.