Про це йдеться у заяві компанії.
У пакет допомоги входить понад 300 одиниць найважливішого обладнання. Воно допоможе відновити зруйновану енергетичну інфраструктуру України.
Гендиректор компанії Аста Сунгайлене зазначив, що вони не випадково обрали для передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.
Крім того, що воно буде добре працювати в енергетичній інфраструктурі України, воно також відповідає вимогам оператора системи передачі.
Договір підписано з ВАТ “Хмельницькобленерго”, призначеним відповідальним за приймання та розподіл гуманітарної допомоги для енергетичного сектору.
Офіційна передача призначена на 15 липня.
Ми не випадково обрали для передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3. Крім того, що воно буде добре працювати в енергетичній інфраструктурі України, воно також відповідає вимогам оператора системи передачі”, – зазначив
Вільнюська ТЕЦ-3: що відомо
Діяльність Вільнюської ТЕЦ-3 було припинено ще у 2015 році. Причиною стало те, що витрати на експлуатацію були занадто високі, а її агрегати не мали істотного впливу на стабільність енергосистеми.
У Ignitis Group зазначили, що їм вдалося зберегти обладнання ТЕЦ загальною тепловою та електричною потужністю майже 1 000 МВт. Вона понад 30 років забезпечувала теплом близько половини міста.
Ситуація зі світлом в Україні
Внаслідок російських обстрілів в енергосистемі України утворився великий дефіцит потужностей. МВФ порахував, що у 2024 році він складатиме 10% в енергосистемі. Рекордна спека, яка триває в країні, також погіршила ситуацію з електроенергією, тому Укренерго вимушене застосовувати усі черги відключень та зменшувати навантаження на мережу.
Енергетики намагаються обмежити використання електроенергії, застосовуючи механізм черг. Поліпшиться ситуація з електроенергією лише наприкінці липня та у серпні, коли спаде спека та частина енергообладнання вийде з ремонтів.
Окрім того, Держенергонагляд анонсував перевірку справедливості відключень: фахівці вважають, що частина операторів “не зовсім правильно застосовували графіки погодинних відключень“.
До прикладу, коли в Україні застосовують 4 черги відключень електроенергії, 2/3 споживачів залишаються без світла. У такому випадку справедливість графіків порушується. Адже рівномірність можна забезпечити лише за умов одночасного вимкнення трьох черг. Про це заявив радник прем’єр-міністра України з питань енергетики Юрій Бойко.