Про це речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий сказав на брифінгу.
Рішення Малі і Нігеру розірвати дипломатичні відносини з Україною суттєво не вплинуть на розвиток відносин з іншими країнами Африки. Речник відзначив, що Україна рішуче відкинула усі звинувачення Малі і Нігеру у нібито підтримці міжнародного тероризму.
“Це частина російського наративу і російської пропаганди – створення цього образу, нібито Україна причетна до якогось тероризму. Нам дуже шкода, що ці дві країни ухвалили свої рішення поспішно, недалекоглядно, не вивчивши причини інциденту на півночі Малі та не надавши якихось суттєвих доказів, підстав такого кроку”, – сказав Тихий.
За його словами, усім добре відомо, наскільки ці дві країни залежать від Росії.
“Звісно, ми розуміємо, що ці рішення ухвалювалися не лише цими країнами щонайменше”, – додав Тихий.
“Я хочу підкреслити, що ці два рішення не матимуть суттєвого впливу на розвиток відносин України з країнами Африки. Це окремий такий блок країн, які вчинили так, як вони вирішили вчинити. Але, попри це, Україна активно втілює Африканську стратегію”, – наголосив речник МЗС.
Він додав, що навіть четверте Африканське турне міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, яке відбулося 4-8 серпня, засвідчило, що ці рішення Малі і Нігеру ніяк не вплинули на переговори та підписання угод з тими країнами, де перебував міністр, а це були Малаві, Замбія та Маврикій.
Розрив дипвідносин з Малі і Нігером
У Республіці Малі на північному заході Африки місцеві повстанці-туареги влаштували засідку та знищили колону із десятками російських найманців ПВК “Вагнер”. Після цього так званий перехідний уряд Республіки Малі (а простіше кажучи, військова хунта, яка незаконно узурпувала владу в країні) вирішив розірвати дипломатичні відносини з Україною після появи інформації, що Україна може бути причетною до розгрому солдатів хунти та найманців ПВК “Вагнер” повстанцями-туарегами.
Трохи згодом аналогічне рішення ухвалив уряд Нігеру, країни, де рік тому теж стався проросійський військовий переворот. У МЗС України також зауважили, що це рішення є дуже поспішним.