Про це повідомляє APnews.

«Під київську мерію знову з протестом вийшли медики. Питання з центром мікрохірургії ока так і не вирішили. Також протестують представники київського центру репродуктивної та перинатальної медицини. А все – через проблеми з фінансуванням лікарень», – йдеться у повідомленні.

Медпрацівники вчетверте з початку літа мітингують під стінами КМДА з вимогою вирішення питання фінансування та стабільного розвитку їхніх лікарень.

Вимоги, як заявляють учасники протесту, такі:

  • донести правдиву інформацію щодо причин виникнення колапсу з фінансуванням лікарень, доступності медичної допомоги для киян після передачі закладів до МОЗу, відсутності фінансування закладів через НСЗУ та з місцевого бюджету;
  • примусити Київраду остаточно вирішити питання виплати багатомісячної заборгованості по зарплаті медиків, відновлення бюджетного фінансування лікарень, відсутнього з 1 квітня 2020 року, та забезпечення їх подальшого фінансування і розвитку шляхом передачі в підпорядкування МОЗ України.

Нагадаємо, 7 липня медики двох медичних установ – «Центр мікрохірургії ока» і «Центр репродуктивної і перинатальної медицини» – вийшли на протести під стіни КМДА. Згодом, 8 липня, депутати Київради не підтримали передачу «Центру мікрохірургії ока» і «Центру репродуктивної та перинатальної медицини» у підпорядкування МОЗ.

Фото: APnews