Про це повідомили у Меморіальному центрі Голокосту “Бабин Яр”.
У повідомленні зазначили, що головне завдання учасників — запропонувати ідеї мастер-плану, який сформує цілісне бачення Меморіального комплексу в Бабиному Яру, що включає серію музеїв, артінсталяцій, дослідні центри, бібліотеки, архіви й інші об’єкти. А також об’єднає всі ці проєкти, розташовані на ділянці площею 132 гектари.
У конкурсі можуть взяти участь як молоді, так і визнані архітектори з усього світу, студенти, а також усі, хто цього прагне. Переможці зможуть доопрацювати свої пропозиції разом із командою Меморіалу Голокосту «Бабин Яр».
«Автори трьох найкращих робіт отримають по 20 тисяч доларів, а також гранти для подальшого розроблення своїх концептуальних пропозицій. Їм буде оплачено візит до Меморіального центру в Києві. Конкурсом передбачено чотири почесні місця, власники яких отримають по 5 тисяч доларів», — зазначили у Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр».
До журі конкурсуввійшли архітектурний куратор та голова Архітектурної ради Меморіального центру Голокосту Нік Аксель, засновник і головний редактор онлайн-журналу ArchDaily Девід Басульто, художній керівник Het Nieuwe Instituut (Нідерланди) Арік Чен, архітекторка та засновниця Efrat-Kowalsky Architects Мейра Ковальські, історик архітектури та дослідник Голокосту професор Роберт Ян ван Пелт і багато інших.
Заявки на участь можна подавати до 15 квітня, а проєкти — до 15 травня. Переможців оголосять у червні 2022 року.
Нагадаємо, з 1941 по 1943 роки нацисти розстріляли в Бабиному Яру від 70 до 100 тисяч людей, убивши майже все єврейське населення міста. Ця трагедія стала символом «Голокосту від куль» у Східній Європі та символом опору радянській політиці затирання пам’яті. Меморіальний центр Голокосту прагне наблизити історію Бабиного Яру та зробити її актуальною для нинішнього та майбутнього поколінь.
Фото: Фейсбук