Про це повідомляє ERR.

Наприкінці минулого тижня місто погодило нову граничну ціну на теплову енергію, яка почне діяти з 1 квітня. Затверджена гранична вартість тепла в мережевому регіоні Нарви складе з 1 квітня 124,41 євро/МВт-год без урахування ПДВ.

При підготовці додаткового бюджету міста надійшла заявка від відділу культури, в якій просять виділити додатково 500 000 євро на покриття збільшених комунальних витрат міських будівель. Також значно зросла кількість пенсіонерів, які звертаються за гарячими обідами від соціальної служби міста.

Місцеві депутати стверджують, що є, мовляв, небезпека зростання соціальних проблем у місті. У людей зростають борги, починають активно працювати судові виконавці, у наслідок чого люди опиняються у нічліжках.

У середу має відбутися зустріч мера міста з керівництвом теплової компанії – Enefit Power. Як зазначає мер Нарви Катри Райк, нове підвищення тарифу на теплову енергію з 1 квітня — це насамперед питання наступного опалювального сезону.

Довідково. Нарва — це третє за величиною місто в Естонії (53 тисячі), розташоване на кордоні з Росією, на лівому березі річки Нарва. Нарва відома своєю значною російськомовною спільнотою. За даними перепису населення 2021 року, 87% населення міста складають росіяни. Міст через річку Нарва, відомий як “Нарвський міст дружби”, з’єднує місто Нарва в Естонії з містом Івангород у Росії (колись входив в Естонію, і мав назву Яанілінн). Це важливий прикордонний перехід між двома країнами, побудований у 1960-х роках, який відіграє значну роль у транспортній інфраструктурі регіону.

Естонія занепокоєна можливістю нападу з боку Росії. Нарва, як прикордонне місто, є епіцентром постійних провокацій з боку РФ, таких як глушіння супутникового сигналу, крадіжки прикордонних навігаційних буїв та застосування розвідувальних безпілотників. Росія може спробувати використати тему “захисту російської діаспори” для провокування конфлікту та захоплення східних регіонів Естонії, зокрема Нарви. Це може стати приводом для втручання НАТО, оскільки Естонія є членом Північноатлантичного альянсу.

Як наслідок, Естонія може повністю закрити кордон з Росією. У січні 2025-го опозиція ініціювала відповідний законопроєкт. Лідер партії “Вітчизна” Урмас Рейнсалу заявив, що така ініціатива є необхідною через гібридні атаки, які РФ постійно влаштовує проти Естонії та інших країн-союзниць. За його словами, і партнерські спецслужби, і органи безпеки країни неодноразово попереджали про ризик саботажу з боку спецслужб Росії. Зокрема, прикордонна охорона РФ зробила ворожий крок, знявши з річки Нарва буї, що позначають кордон.