Очільник Міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про теоретичну готовність допомогти забезпечити мир в Україні. Цю думку поділяє його естонський колега Ханно Певкур.
Про це повідомляє Politico.
«Я не можу собі уявити жодної ситуації, в якій Німеччина не брала б участі в тому, що було б результатом переговорів про припинення вогню або навіть про мир», — сказав Пісторіус на зустрічі з журналістами 27 березня.
Він додав, що коли прийде час, має бути ухвалене остаточне рішення. Участь ФРН у миротворчій місії в Україні залежить від багатьох факторів: як-от кількості військових, мандата, участі країн тощо.
«Існує дуже багато речей, які потрібно обговорити, перш ніж ми скажемо: «Так, ми будемо підтримувати українців таким чином». Напевно, ми будемо обговорювати це дуже серйозно», — додав очільник Міноборони Естонії Ханно Певкур.
Ідеальною гарантією безпеки для України він вважає членство в НАТО. Але з огляду на переговори між США і Росією, що тривають, членство в Альянсі зараз здається малоймовірним, додав посадовець.
Пісторіус підкреслив, що представники Франції й Великої Британії добиваються місця за столом переговорів з Адміністрацією президента США Дональда Трампа, демонструючи готовність відправити миротворчі війська після укладення угоди.
«Побачимо, чи досягнуть вони успіху. Я сподіваюся, але поки в це не вірю. У Вашингтоні не видно і не чути жодних сигналів про те, що вони готові посадити нас [європейських лідерів] за стіл переговорів. І я боюся, що так може й залишитися», — каже німецький урядовець.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус визнавав, що витрати на оборону в розмірі 2% від ВВП — це недостатньо, але додав, що питання збільшення цих витрат до 5% наразі не обговорюється.