Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що Міністерство фінансів США видало генеральну ліцензію, яка дозволяє здійснювати операції за участю тимчасового сирійського уряду на чолі з президентом Ахмедом аль-Шараа, а також центрального банку і державних підприємств країни.
Генеральна ліцензія, відома як GL25, дозволяє здійснювати операції, заборонені Положенням про санкції щодо Сирії, фактично знімаючи санкції із країни, йдеться у заяві Мінфінансів США.
«GL25 уможливить нові інвестиції та діяльність приватного сектору відповідно до стратегії президента «Америка понад усе», – заявили у відомстві.
На додачу до цього, державний секретар США Марко Рубіо видав 180-денне звільнення від санкцій відповідно до Закону Цезая (Caesar Act), щоб гарантувати, що обмеження не перешкоджатимуть інвестиціям та сприятимуть забезпеченню електроенергією, енергією, водою і санітарією, а також гуманітарним зусиллям.
«Сьогоднішні дії є першим кроком у реалізації бачення президента щодо нових відносин між Сирією та Сполученими Штатами», – сказав Рубіо.
Він додав, Трамп чітко дав зрозуміти, що очікує, що послаблення санкцій супроводжуватимуть дії з боку сирійського уряду.
Білий дім заявив після зустрічі Трампа із аль-Шараа минулого тижня, що американський лідер попросив Сирію дотримуватися кількох умов в обмін на послаблення санкцій. Зокрема, йдеться про прохання щодо виїзду всіх іноземних бойовиків із Сирії, депортацію тих, кого Трамп назвав палестинськими терористами, та допомогу Сполученим Штатам у запобіганні відродженню ІДІЛ.
«Президент Трамп надає сирійському уряду шанс сприяти миру і стабільності як усередині Сирії, так і у відносинах Сирії з її сусідами», – сказав Рубіо.
Зазначається, що у генеральній ліцензії були також перераховані авіакомпанія Syrian Arab Airlines, Центральний банк Сирії та низка інших банків, кілька державних нафтогазових компаній та готель Four Seasons Damascus.
Сирія вранці у суботу привітала скасування санкцій з боку США. Міністерство закордонних справ країни назвало це «позитивним кроком у правильному напрямку для полегшення гуманітарних та економічних страждань країни». У відомстві запевнили, що Сирія прагне співпрацювати з іншими країнами «на основі взаємної поваги і невтручання у внутрішні справи». Дамаск вірить, що «діалог і дипломатія – найкращий шлях для побудови збалансованих відносин», додали там.
Більшість санкцій США проти Сирії були накладені на уряд поваленого сирійського президента Башара Асада та ключових осіб у 2011 році після початку громадянської війни в країні.
Раніше у Європейському Союзі ухвалили рішення про скасування економічних санкцій проти Сирії.
У Міністерстві закордонних справ заявили, що Україна вітає політичне рішення Європейського Союзу щодо зняття економічних санкцій проти Сирії, запроваджених 14 років тому, і підтверджує налаштованість на розвиток двосторонньої співпраці.