Про це йдеться у меморандумі відомства.

Зокрема, журналісти тепер не можуть входити без супроводу представників міністерства в багато зон Пентагону, куди вони раніше мали доступ. Під обмеження потрапляють не тільки зони розташування офісу міністра, його заступників і помічників, а й пресслужб армії, ВПС, ВМС, Корпусу морської піхоти і Космічних сил.

Представникам медіа також буде заборонено відвідувати офіс голови Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Дена Кейна без схвалення Гегсета і супроводу його помічниками. Гегсет заявив, що це необхідно для забезпечення національної безпеки.

Основні положення меморандуму:

  • Обмеження пересування: Журналісти можуть перебувати лише в окремій зоні на одному з поверхів будівлі. Для доступу до інших частин Пентагону, включаючи офіси Об’єднаного комітету начальників штабів, необхідно отримати дозвіл та супровід офіційної особи.
  • Заборона на відвідування спортивного центру: преса більше не має доступу до спортивного центру Пентагону.
  • Нові прес-бейджі: Журналістам видадуть нові посвідчення з більш помітним написом “PRESS”.
  • Виселення медіа: деякі провідні медіа-організації, такі як CNN та The New York Times, були позбавлені своїх офісів у Пентагоні.

Ці заходи були запровадженні на тлі зростання кількості витоків як засекреченої, так і незасекреченої інформації, зауважує The Guardian. Проте критики вважають, що обмеження є каральними та спрямовані на ускладнення роботи преси, особливо в незасекречених зонах. Асоціація преси Пентагону засудила ці дії як атаку на свободу слова.