Про це Шаппс сказав в інтерв’ю The Sunday Times.

Міністр застеріг, що світ нині має ризик “неусвідомлено потрапити (sleepwalk, буквально “ходити уві сні”) в епоху, коли ми дозволимо диктаторським автократам взяти гору, а це неймовірно небезпечно”.

На жаль, світ має усвідомити, що не можна залишатись з (оборонними бюджетами) доби після Холодної війни. Є багато країн, навіть країн G7, які витрачають 1-2% ВВП на оборону. Ми не можемо забезпечити наше процвітання і спосіб життя, економлячи на наших базових оборонних (потребах)

Шаппс назвав недостатніми поточні витрати на оборону, зокрема й у Великій Британії, яка хоче поступово збільшити їх до 2,5% ВВП. Сам голова Міноборони під час змагання за посаду лідера Консервативної партії говорив про необхідність витрачати 3% ВВП, але вважає, що й цього може бути замало.

І я думаю, що решті Заходу доведеться зробити те ж саме… Це реальність набагато більш небезпечного світу, в якому ми живемо. Ми повинні чітко усвідомлювати це. Надання підтримки Україні – це не благодійність

“Ми знаємо, що відбувається, коли інші дивляться на слабкість, або на те, що вони сприймають як слабкість, і це може мати наслідки в Індо-Тихоокеанському регіоні чи деінде. Тому ми буквально не можемо дозволити собі не виграти цю війну”, – підсумував він.

Відомо, що на Заході в останні тижні активніше говорять про необхідність збільшення військових витрат для задоволення потреб України на полі бою й підтримки власної обороноздатності з огляду на низку криз.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Велика Британія у 2024 роціпотенційно може надати Україні ще більше допомоги, ніж вона передала у 2022 та 2023 роках на тлі повномасштабного вторгнення Росії. Відомо, що як у 2022 році, так й у 2023 році Велика Британія надала Україні понад 2 мільярди фунтів стерлінгів військової підтримки.