Про це повідомляє Департамент транспортної інфраструктури КМДА.

«Мета міської влади – зменшити кількість евакуацій та створити умови, щоб водії не порушували правила зупинки, стоянки та паркування. Для цього, до прикладу, облаштовуємо перехоплюючі паркінги на в’їздах до Києва. Відсутність евакуацій означала б відсутність порушень правил паркування, відповідно – дороги розвантажаться від заторів та зменшиться кількість ДТП. Столичні водії мають усвідомити, що краще запаркуватися на 200-300 м далі, оплатити парковку і бути спокійними, аніж потім шукати авто на штрафмайданчиках і опалчувати штрафи»,- повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Валентин Осипов.

? Протягом останніх трьох тижнів за порушення правил паркування евакуювали майже 4 тисячі авто.«Мета міської влади –…

Опубліковано Департамент транспортної інфраструктури КМДА Середа, 9 вересня 2020 р.

Протягом останніх трьох тижнів за порушення правил паркування евакуювали майже 4 тисячі авто.

У Києві працюють в середньому 50 евакуаторів. З них 14 комунальні. Решта – приватні. Всі компанії відбирають за конкурсом, а Департамент транспортної інфраструктури укладає з ними договір. На сайті КМДА є перелік фірм, з якими місто уклало договори. Нині їх вісім.

«Доставка транспортних засобів, тимчасово затриманих інспекторами з паркування, на спеціальні майданчики або стоянки, здійснюється на підставі договорів про надання послуг з транспортування, укладених Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до вимог Цивільного кодексу України та Порядку тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 14 листопада 2018 р. № 990. Договори укладаються на підставі публічних оголошень, які оприлюднюються на офіційному порталі Києва в мережі інтернет, зі всіма підприємствами незалежно від форми власності, які відповідно до оголошення виявили бажання укласти договори, та відповідали умовам, викладеним в оголошенні», – роз’яснюють в департаменті.

Аби забрати машину зі штрафмайданчику, потрібно сплатити три квитанції. Перша – штраф 510 гривень. Друга квитанція за послуги евакуатора – 1270 гривень. Третя, за послуги штрафмайданчика, одна доба — 144 гривні. Плата за транспортування авто у розмірі 1270 грн є економічно-обґрунтованою, запевняють в КМДА.

«Згідно з укладеними договорами розмір плати за транспортування тимчасово затриманих транспортних засобів на спеціальний майданчик чи стоянку має бути економічно-обґрунтованим та визначається відповідно до законодавства України надавачем послуг з транспортування, який отримує на власний рахунок оплату вартості послуг з доставляння транспортного засобу до місця зберігання від особи, яка керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення, або відповідальної особи, зазначеної в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або особи, яка ввезла затриманий транспортний засіб на територію України. На сьогодні надавачами послуг з транспортування транспортних засобів, тимчасово затриманих інспекторами з паркування, розмір плати за транспортування встановлений у 1270 грн», – додають в департаменті.

З початку 2020-го і до 8 вересня за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів на штрафмайданчики евакуйовано 31 219 авто. За період з початку року до 7 вересня до бюджету Києва від оплати штрафів, накладених на водіїв, надійшло 9 мільйонів 97,524 тисяч гривень.

Нагадаємо, в середині липня запрацювавновий штрафмайданчик на Набережно-Луговій.

Фото: Фейсбук