Комісія Київради з питань архітектури та містобудування одноголосно відхилила петицію киян щодо відбудови історичного будинку на вулиці Жилянській, який зруйнував російський дрон.

Про це повідомив дослідник історії Києва Семен Широчин.

На засіданні комісії 16 листопада Широчин запевняв, що будинок має архітектурні й історичну цінність, його відновлення бажають мешканці й тисячі киян.

Після цього заступник голова КМДА Вячеслав Непоп показав висновок екпертизи про те, що «50% будинку зруйновано й відновити його не можна».

Як ми писали, раніше Непоп, посилаючись на звіт «Київекспертизи», заявив, що будинок на Жилянській пошкоджений на 100% і його неможливо відновити.

Місто запропонувало власникам втрачених квартир два варіанти вирішення житлового питання. Перший — їм дадуть взамін квартири у новобудові на вулиці Польській в Дарницькому районі – одно-, дво- і трикімнатні квартири з оздобленням, в які можна одразу заселитися.

Другий варіант — провести оцінку помешкання у тому стані, в якому воно було до атаки дрона, і виплатити мешканцям повну суму за втрачене житло. Її визначатимуть спеціалісти з оцінки нерухомості за ринковою вартістю квартири. Крім того, до зруйнованого будинку додатково направлять організовані бригади Київської служби порятунку для діставання вцілілих особистих речей.

Зруйнований 120-річний будинок є частиною київської історичної забудови. Краєзнавець Антон Короб розповів, що будинок має архітектурну та історичну цінність. Зведений на рубежі ХІХ-ХХ століть чотириповерховий будинок поєднував елементи типового зразка київського цегляного стилю та водночас дрібні ліплені неоготичні деталі. Збудував його собі, як прибутковий, купець першої гільдії – Іоселіан Іцкович. Він був власником фабрики гнутих меблів та металевих виробів на цій же вулиці. Фірма була заснована ще 1871 року.

Нагадаємо, історичну будівлю було пошкоджено російською атакою Києва дронами-камікадзе 17 жовтня. В одній із квартир загинула вагітна жінка разом зі своїм чоловіком.

Фото: Відкриті джерела