Про це йдеться в повідомленні організаторів фестивалю TIFF.
Зазначається, що комітет розуміє все занепокоєння щодо документального фільму “Росіяни на війні”, який зняла колишня працівниця пропагандистського ресурсу Russia Today Анастасія Трофімова. Однак стрічку все ж покажуть.
Чому показ фільму не скасують
Організатори аргументували це рішення там, що фільм нібито фінансували державні установи Канади. Тож Росія жодним чином начебто не долучалася до його створення. На думку кінофестивалю, фільм не можна вважати цілковитою пропагандою, бо, мовляв, там не представлені офіційні органи Росії.
“TIFF як культурна інституція виступає за право митців працівників і дієвців культури вільно висловлювати справедливі політичні коментарі та протидіяти цензурі. Тож TIFF намагається забезпечити простір, на основах демократичних цінностей, з можливістю мати взаємодію, висловлювати критику та міркувати про творчість митців”, – додали представники фестивалю.
Нагадаємо, що Українсько-канадська громада і генконсульство України у Торонто вже висловили протест проти намірів показати цей фільм на канадському фестивалі. Адже стрічка змальовує російських військових, що воюють в Україні, “звичайними хлопцями”, а не окупантами, що вчиняють воєнні злочини. Її вже показали на Венеційському кінофестивалі.
Раніше повідомляли, що на Венеційському кінофестивалі відбулася премʼєра документального фільму “Росіяни на війні”. Сама авторка в синопсисі стверджує, що її фільм антивоєнний і вона вирішила показати міжнародній спільноті “тих, кого більшість світу раніше не бачила”.
Що відомо про фільм та режисерку
Нагадаємо, 5 вересня на Венеційському кінофестивалі показали фільм “Росіяни на війні” російської режисерки Анастасії Трофімової про російських солдатів, які воюють проти України.
Раніше в інтервʼю російським ЗМІ Анастасія Трофімова заявляла, що знімала свій фільм на тимчасово окупованих територіях України, зокрема на Донеччині та Луганщині. У зону бойових дій режисерка прибула незаконно. Там вона перебувала близько семи місяців. До цього вона їздила по різних куточках Росії, розмовляла з родичами російських солдатів, бо «хотіла отримати їхній портрет».