Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в етері телемарафону.

За його словами, чоловіки призовного віку, яким дозволений виїзд за межі України, повинні надати військово-облікові документи при перетині кордону.

Нас не цікавить будь-який штрих-код чи ще щось. Нам важливо наявність військово-облікового документа, у тому числі в усіх, у кого на утриманні є троє і більше дітей до 18 років, і з відповідною відміткою.

Демченко нагадав, що чоловіки, у яких є троє і більше неповнолітніх дітей, підпадають під відстрочку від призову до армії. Водночас важливо для перетину кордону, щоб наявність відстрочки була зафіксована у військово-обліковому документі.

Я також раджу всім, щоб вони цікавилися, чи внесені їхні дані до системи “Оберіг”. Ще з вересня між Державною прикордонною службою та Міністерством оборони діє такий інформаційний взаємообмін. Представники ТЦК можуть користуватися певною інформацією, яка є в базах даних ДПСУ, прикордонники можуть перевірять осіб за цією системою призовників та військовозобов’язаних.

Перетин кордону для жінок

За словами Демченка, як і раніше, обмеження на виїзд стосуються виключно чоловіків – громадян України віком від 18 до 60 років.

Речник ДПСУ додав, що у разі змін до правил перетину кордону для жінок повинні бути ухвалені чіткі умови для перевірки.

Мобілізація в Україні: останні оновлення

Нагадаємо, що електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста запрацював 18 травня. Цей інструмент покликаний цифровізувати, а тому й спростити військовий облік громадян.

Усі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років, повинні оновити свої дані до 16 липня.

Вже вчора в київських ЦНАПах розпочала роботу нова послуга з оновлення даних військовозобов’язаних.

Якщо ж військовозобов’язаний не встигне оновити дані, на нього чекає штраф. До того ж 17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення штрафів для ухилянтів. Цей закон посилить відповідальність за порушення мобілізації та військові правопорушення.

Окрім того, Кабінет Міністрів України затвердив нову форму військового квитка. Військово-облікові документи, оформлені до 16 травня, вважаються чинними до видачі документа нового зразка.