Про це в етері КИЇВ24 розповів адвокат Олег Леонтьєв.

Мені здається, що закон про мобілізацію саботується органами влади, які покликані виконувати цей закон. Перш за все, в законі сказано, що має бути створений електронний кабінет військовозобов’язаного. Я з нетерпінням чекав створення цього кабінету, але так і не дочекався. Нам зробили тільки застосунок до мобільного телефону. Застосунок не є електронним кабінетом, ні згідно із законом, ні фактично. Додаток не може замінити електронний кабінет.

Олег Леонтьєв наголосив, що у мобільного застосунку “Резерв+” недостатньо функцій та він не пройшов належних тестувань. 

Як має працювати електронний кабінет ми бачимо на прикладі державної податкової служби. Там все зрозуміло. Людина повністю ідентифікована. В новому електронному кабінеті можна було б теж завантажувати документ про відстрочку та інші документи. На жаль, у цьому застосунку цього неможливо зробити, і як кажуть фахівці, він не пройшов належні тестування.

Нагадаємо, що з 18 травня застосунок “Резерв+” від Міноборони доступний до завантаження і через нього можна оновити облікові дані військовозобов’язаного.

“Резерв+” надає можливість оперативно оновити дані та отримати доступ до інформації про себе у реєстрі “Оберіг”. Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Таке направлення може бути виписано у разі потреби згодом, зазначають у ТЦК.

Станом на ранок 18 травня 150 тисяч українців уже успішно авторизувалися у застосунку “Резерв+”, а у черзі ще сотні тисяч запитів на реєстрацію.

Усі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років, повинні оновити свої дані до 16 липня цього року.