Дозволи дають тим парафіям Київської єпархії, які цього хочуть.

Учасники Помісного Собору УПЦ МП, який відбувся 27 травня у Феофанії, не обговорювали ультимативні вимоги до ПЦУ; до цього просто не дійшли. Про це розповіли священнослужителі УПЦ МП під час зустрічі з духовенством ПЦУ, написав у себе у Фейсбуці отець Андрій Дудченко.

За його словами, перша неформальна, але публічна зустріч представників двох церков тривала понад три години. Участь у ній взяв 21 клірик з УПЦ та ПЦУ.

Був радий побачити давніх друзів і познайомитися з новими“, – зазначив о Андрій.

Також, з його слів, митрополит Онуфрій дає усні дозволи поминати Кирила на богослужіннях.

Було також зауважено на тому, що треба відмовлятися від “мови ворожнечі” по відношенню один до одного. Крім того, дізнався про деякі цікаві нюанси. Так, рішення Собору УПЦ в Феофанії у тій частині, що стосуються діалогу з ПЦУ (і є ультимативними), на самому Соборі не обговорювалися. До цього просто не дійшли, а ухвалили те, що було приготоване. Ще більш цікаво, що митр. Онуфрій дає усні дозволи поминати Кирила на тих парафіях Київської єпархії, які цього хочуть. Отака квазі-автокефалія“, – додав він.

Як ми писали, Синод УПЦ МП, який відбувся у кінці травня, замість розриву з російською церквою, поскаржився Зеленському на “релігійне беззаконня”.

В ПЦУ вважають, що Синод УПЦ МП не проголосив її незалежність від РПЦ, як це намагаються подати деякі діячі моспатріархату, а лише задекларував можливість проголошення.

Фото: Фейсбук