Про це повідомив очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

Згідно з ухваленим рішенням, евакуація стосується 12 населених пунктів у чотирьох територіальних громадах:

  • Корюківська громада: Прибинь, Шишківка, Рудня;
  • Городнянська громада: Лемешівка, Мощенка;
  • Новгород-Сіверська громада: Вороб’ївка, Камінь, Камʼянська Слобода, Карабани, Чайкине;
  • Семенівська громада: Газопровідне, Олександрівка.

Процес евакуації з цих територій має бути завершений упродовж двох місяців. За словами голови ОВА, усі необхідні служби вже задіяні, затверджені евакуаційні маршрути, підготовлено транспорт, а також забезпечено місця для тимчасового проживання людей, оскільки розселення є обов’язковою умовою евакуації.

Продовження евакуації з інших прикордонних сіл

Окрім нових заходів, ухвалено рішення про продовження обов’язкової евакуації із семи прикордонних сіл, де цей процес оголошували ще взимку. Йдеться про населені пункти:

  • Сновська громада: Гірськ;
  • Городнянська громада: Берилівка;
  • Новгород-Сіверська громада: Бучки, Грем’яч, Будо-Воробʼївська;
  • Семенівська громада: Костобобрів, Залізний Міст.

Чаус зазначив, що в цих селах раніше частина жителів виїхала, проте деякі писали відмови від евакуації. За даними громад та районних військових адміністрацій, у зазначених населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів, серед яких 120 дітей. Місцева влада продовжує інформувати населення про місця збору та умови переїзду.

Читайте також: Росія почала атакувати Україну раідоактивними дронами: на Чернігівщині виявили «Герань» зі збідненим ураном