Про це повідомляють у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.
“Рятувальники-верхолази ДСНС проводять роботи щодо часткового розкривання конструкцій укриття та ліквідації одного осередку тління з північної сторони арки. Здійснюється постійний моніторинг з використанням БпЛА з тепловізійними камерами та за допомогою ручних тепловізорів”, — йдеться у повідомленні.
У ДСНС наголошують, що радіаційний фон на проммайданчику Чорнобильської АЕС у межах норми, загрози для населення немає.
14 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської атомної станції. Укриття на ЧАЕС було пошкоджене.
Згодом Зеленський, спілкуючись із журналістами в Мюнхені, заявив, що атака могла бути цілеспрямованою. За його словами, безпілотник летів на висоті 85 метрів, а радари не бачать цієї висоти.
Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що вночі 14 лютого на Чорнобильській АЕС прогримів вибух. Там також зазначили, що в дах укриття АЕС врізався дрон, але не уточнили, чи це був російський безпілотник.
Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко заявив, що “плачевних наслідків” на Чорнобильській АЕС вдалося уникнути.
Наслідки атаки ліквідовують уже 9 днів.
Кабінет Міністрів України направляє понад 1,5 мільярда гривень на підтримку в безпечному стані укриття Чорнобильської АЕС.