У 2021 році на капітальне будівництво, ремонти та реконструкцію об’єктів інфраструктури Києва передбачили понад 8 млрд гривень. Про це під час засідання Колегії повідомила директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник.

Зокрема, на транспортну галузь передбачено 4,7 млрд грн, на житлово-комунальне господарство – 1,7 млрд грн, освіту – 792 млн грн, охорону здоров’я – 218 млн грн, соціальний захист та соцзабезпечення – 227,2 млн грн, культуру та мистецтво – 196,6 млн грн, охорону навколишнього середовища – 30,2 млн грн, будівництво та регіональний розвиток – 26,5 млн грн.

Із метою збалансованого розподілу видатків до переліку об’єктів капітального будівництва та реконструкції на 2021 рік включено 148 об’єктів міської інфраструктури.

«Мова йде, зокрема, про будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти дорожньої мережі, мостів та шляхопроводів, метро на Виноградар, проектування лінії метро на Троєщину, будівництво мереж зовнішнього освітлення, розвиток швидкісного рейкового транспорту та паркувального простору в місті», – сказала Наталія Мельник.

За її словами, також проектом Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки на реконструкцію І черги Бортницької станції аерації, технічне переоснащення заводу «Енергія» та рекультивацію полігону твердих побутових відходів № 5 в с. Підгірці у 2021 році передбачено 225 млн грн.

Крім того, заплановані капітальні ремонти житлового фонду за програмою співфінансування 70/30, ліфтів, асфальтового покриття дворів та міжквартальних проїздів. Загалом у галузі ЖКГ до переліку ремонтів та реконструкцій внесено 978 об’єктів.

«У першу чергу, будуть забезпечуватись проекти-переможці Громадського бюджету на 2021 рік, перехідні об’єкти та ті, строк завершення яких визначено до 31 грудня 2021 року», – зауважила Наталія Мельник.

До слова, проект Програми економічного та соціального розвитку міста Києва 2021-2023 роки пройшов стратегічну екологічну оцінку та громадське обговорення із залученням наукових та громадських організацій міста.

Документ розглянуть депутати під час засідання профільної постійної комісії та після погодження – на пленарному засіданні Київської міської ради.

Фото: unsplash