Захід анонсувала організація UA Experts у фейсбуці.

В Україні після початку повномасштабного військового вторгнення питання проявів насильства набуло нового жахливого змісту, пов’язаного зі зростанням випадків сексуального примусу під час воєнного конфлікту. Підтримати постраждалих – наше спільне завдання.

Як стати учасником забігу

Щоб стати учасником забігу, необхідно зареєструватись за посиланням: https://acting4survivors.org/

Дата проведення заходу: 26 листопада 2023 року.

Місце центральної локації: м. Ірпінь, площа Шевченка.

Крім цього, до благодійного забігу «16 днів активізму проти насильства» можна приєднатись офлайн та спостерігати за перебігом заходу через трансляцію та телеміст з іншими містами-учасниками події.

Деталі заходу

Центральною локацією забігу обрано місто Ірпінь, яке пережило часткову окупацію, руйнацію на 75% внаслідок бойових дій, евакуацію на 90%. Запропоновані вулиці для організації забігу були одними з основних вулиць, якими жителі виїжджали самостійно й за допомогою волонтерів, адже вони є центральними та прямують до мосту «Дорога життя», який був єдиним можливим шляхом, щоб покинути місто бігцем (рух автомобілями був небезпечний).

Після завершення забігу в місті Ірпінь естафету передадуть іншим містам України (очікують залучення близько 15 міст) та представникам української діаспори у Сполучених Штатах (Чикаго), які продовжать забіг на своїй території у межах спільної мети.

ДОВІДКА:

Починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів активізму проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу щорічно активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради єднальної мети: збільшити обізнаність з усіма формами насильства у громадян, створити в регіоні або державі соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його прояви та комплексно реагувати.

Спільне проведення старту Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» у форматі забігу “Acting for survivors” (далі – Забігу) є солідарним проявом небайдужості учасників до осіб, які пережили й досі переживають травматичний досвід, та заохоченням до турботи про ментальне й фізичне здоров’я як основні складові повноцінної здорової життєдіяльності людини.

Організатори заходу: Громадська організація UA Experts за ініціативи та сприяння Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, підтримки Організації Об’єднаних Націй в Україні United Nations in Ukraine