Про це повідомили активісти екопарку Осокорки.

У повідомленні зазначили, що на Осокорках забудовники намагаються відновити роботи на незаконному будівництві ЖК Н2O (колишня «Патріотика на озерах»), попри блокпости й заборону заходити туди цивільним особам. Зокрема, на ділянці помітили декілька бензовозів. 

«Ані мінні перешкоди (виставлені ЗСУ проти ворога), ані безпека водіїв, ані стратегічна безпека столиці – ніщо не може стати на шляху забудовників, які вирішили знищити екопарк «Осокорки», а заразом і стратегічний оборонний плацдарм боліт розміром 5 на 10 кілометрів. Щоб відкрити ворогові шлях до взяття столиці!» – пояснили активісти.

За їх словами, забудова організована Дарницькою РДА й КМДА в інтересах Stolitsa Group. Активісти звернулися до влади Києва з проханням роз’яснити, чому людям заборонено відвідувати територію біля озер, попри рух будівельної техніки. Відповідь отримали «доволі розпливчату» про те, що місцевість замінована на випадок російського прориву в цьому напрямку.

Нагадаємо, 176 гектарів — це територія екопарку «Осокорки», на збереженні якого наполягає місцева громада. Деякі активісти заявляють, що рішення Верховного суду про поновлення оренди було ухвалене через непрофесійні дії юристів Київради, які начебто неправильно подали касацію.

Раніше КМДА презентувала проект екопарку «Осокорки». Однак столичні активісти розкритикували його з тієї причини, що проект представила раніше не відома ГО «Національний парк збереження та збагачення флори й фауни «Осокорки», створена лише 12-го жовтня 2021 року. Пропонована територія екопарку удвічі менша нині існуючої.

Кличко стверджував, що забудовниця Молчанова пообіцяла йому, що нові ЖК не вплинуть на майбутній екопарк «Осокорки».

Фото: Фейсбук