Про це повідомив активіст пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

Будинок на Набережно-Хрещатицькій, 13 не є пам’яткою, однак розташований на території Історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». За словами Перова, у забудовника відсутній паспорт об’єкта та погодження на роботи.

Ділянкою, де зараз розташована будівля, з липня 1812 року володів купець Михайло Бубнов. Він спорудив на території одноповерхову наріжну кам’яницю і облаштував там лазні. Після 1884 року частину приміщень у садибі Бубнових переобладнали під житло й торгівлю.

Що ж до колишнього корпусу «загальних лазень», то у 1890-х роках там розташовувалася молитовня для юдеїв. У 1902-му її перенесли на іншу вулицю, а спадкоємці Бубнова надали частину садиби під розширення міської електростанції.

На початку 1910-х років садиба перейшла у власність акціонерного товариства «Електричне підприємство». За радянських часів її націоналізували. Відтоді будинок використовували для всіляких допоміжних потреб. Бічні й тильний фасади, горище й дах зазнали реконструкції. У пострадянський період у будинку № 13 містилися комерційні заклади, останнім часом — фітнес-центр.

Після звернення активістів до поліції будівельники припинили роботу. Але зараз споруду продовжують розбирати.

Виконувач обовʼязків голови Подільської РДА Сергій Коваленко пообіцяв Перову направити звернення до прокуратури щодо незаконного демонтажу.

Нагадаємо, в ніч на 10 серпня на Подолі знесли унікальну 200-річну будівлю, що була зразком житлової деревʼяної забудови ХІХ ст.

Фото: Дмитро Перов