За підсумками опрацювання 99,5% бюлетенів, чинна президентка Мая Санду, яка балотувалася від партії «Дія та солідарність» (PAS), набирає 55,25% голосів виборців. За кандидата від Партії соціалістів Олександра Стояногло проголосували 44,75% виборців.

Явка на виборах становила 54,30%. За президента Молдови проголосували близько 1,7 млн людей. Із них понад 328 тис. за межами країни.

Підрахунок 100% голосів виборців, які проголосували на дільницях всередині Молдови, підтвердив, що без урахування діаспори переміг би Стояногло. Усередині Молдови він отримав 51,19% (692 533 голоси), а Санду 48,81% (660 226 голосів).

У Кишиневі Санду є лідеркою, вона отримала 57,38% голосів і перемогла в усіх районах міста, окрім традиційно більш проросійської Ботаніки.

Серед діаспори чинна президентка виграла з абсолютною перевагою. За кордоном, де станом на ранок пораховано 96% протоколів, за неї проголосували 82,58% виборців (264 125 голосів), за Стояногло – 17,42% (55 730 голосів).

Санду заявила, що країна під час виборів зазнала «безпрецедентної атаки в історії всієї Європи», включно з, за її словами, незаконним підкупом голосів, втручанням злочинних угруповань у виборчі процеси.

Санду звернулася до виборців російською мовою.

«Я зобов’язуюся бути президентом для всіх вас. У нашому виборі гідного майбутнього ніхто не програє. Ми можемо дотримуватися різних точок зору, говорити різними мовами, але ми всі хочемо миру, взаєморозуміння і гідного життя для наших дітей. Це моя головна мета для Молдови на найближчі роки», — сказала президентка.

Хоча Молдова є парламентською республікою, і формально роль президента є здебільшого символічною, у випадку з Санду це правило не діє. Її партія “Дія і солідарність” має абсолютну більшість у парламенті з 2021 року, що дозволяє їй фактично впливати на уряд Доріна Речана.

Президент України Володимир Зеленський вже привітав її з перемогою на президентських виборах та від імені українського народу висловив підтримку європейському вибору народу Молдови. Також Зеленський запросив Санду до України.

Цю виборчу кампанію багато оглядачів розглядають як підготовку до парламентських виборів, запланованих на наступний рік. Санду, яку вважають лідером прозахідної політики в Молдові, у своїй кампанії зосередилася на європейській інтеграції, що стало ключовим досягненням її президентства. За її каденції Кишинів отримав офіційний статус кандидата на вступ до ЄС.

Разом із першим туром президентських виборів команда Санду організувала референдум, що стосується внесення змін до конституції країни для посилення євроінтеграційних прагнень Молдови. Тоді Санду набрала 42,5% голосів. За Александра Стояногло проголосували майже 26%.