Про це йдеться в рішеннях Вищого антикорупційного суду та підтверджують співрозмовники в органах правопорядку, пише «Слово і діло».
Як вказується, у квітні 2024 року НАБУ розпочало розслідувати справу, в якій досліджуються факти ймовірного збагачення нардепа Тищенка на суму понад 30 млн грн та недостовірне декларування. Зокрема, детективи досліджують факти одержання ексдиректором ресторану «Велюр» Вакальчуком квартири площею майже 100 кв. м в Києві в будинку по вул. Павла Скоропадського, 43, де раніше розташовувався ресторан; двох земельних ділянок та житлового будинку площею 322 кв. м в Козині, що під Києвом, а також автомобілю Mercerdes-Benz V250 2016 року випуску вартістю 1,62 млн гривень.
За даними детективів, Вакальчук отримав майна на майже 9 млн грн, однак його ринкова вартість ще вища. Аналізом його доходів встановлено, що він не міг отримати у власність таке майно. До того ж журналісти Bihus.info зафіксували, що майном Вакальчука користувалися нардеп Тищенко та його дружина.
Тож детективи отримали тимчасовий доступ до речей, які були вилучені слідчими Державного бюро розслідувань під час обшуків у Тищенка та його дружини у межах справи про побиття військового в Дніпрі. Зокрема, до мобільних телефонів Тищенка, частину з яких він розбив під час обшуку; готівкових коштів в сумі 491 550 доларів та 390 100 євро, а також наручний годинник Audemars Piguet. НАБУ просило накласти арешт на це майно, оскільки воно є речовими доказами у справі. Суд його арештував.
Нагадаємо, 25 червня Печерський районний суд Києва відправив Миколу Тищенка під цілодобовий домашній арешт. Парламентаря звинуватили у незаконному позбавленні волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. 20 червня у Дніпрі виник конфлікт між Тищенком та Дмитром Павловим, який проходив службу у спецпідрозділі Kraken ГУР МО. Тищенко пояснив його тим, що Павлов нібито причетний до ботоферми з кол-центрами.
Нардеп намагався оскаржити рішення в апеляційному суді, однак йому було відмовлено у цьому.