Про це повідомляє кореспондент КИЇВ24 з місця подій.
О 14:00 у Печерському районному суді Києва мало розпочалося засідання суду, на якому народному депутатові Миколі Тищенку будуть обирати запобіжний захід.
Нагадаємо, в Печерському суді Києва обиратимуть запобіжний захід Миколі Тищенку. Він прийшов до зали суду із запізненням, а також відмовився коментувати журналістам флешмоб, який влаштували військові проти нардепа.
О 14:30 депутат вийшов до преси посеред зали суду та почав спілкуватися з журналістами. Проте дати коментарі щодо інциденту в Дніпрі відмовився.
Справа в тому, що я не можу сьогодні розголошувати інформацію зі справи. Ми стоїмо з вами перед судом, ця інформація закрита, йде слідство. Я впевнений, що кваліфіковані слідчі розберуться, хто на кого тиснув, хто заважав депутатським повноваженням. Я хочу нагадати, що Дніпро є найголовнішим центром усіх ботоферм в Україні. Така ганебна практика, як кол-центри, які забирають гроші в українців, військових та у тому числі гроші посмертні.
Також народний депутат відповів, що не готовий скласти мандат, адже його дали йому люди. Пізніше у залі суду нардеп заявив, що складе мандат, якщо в Україні закриють усі ботоферми.
А також видав “крилату фразу”.
Караван лає, собака йде.
Нардеп у залі суду заявив, що своїм прикладом на телебаченні робив все, щоб поважали “звичайних українців”.
Я не тримаюсь за посади! Я Микола Тищенко і я прийшов помагати звичайним українцям. І робити все те, як було в моєму бізнесі і як я демонстрував це на телебаченні! Я все робив, щоб Україну цінували та поважали. Я власним прикладом в “Мастершефі”, “Ревізорі”, “Форт Буаяр”, виграв в танцях і був взірцем, щоб Україну цінували.
Суд з обрання запобіжного заходу все ще не розпочався. Майже годину депутат спілкується з журналістами. Суддя, як зазначає кореспондент КИЇВ24, чекає, поки в залі встановиться тиша. Тим часом депутат прокоментував ситуацію у Дніпрі, а також ситуацію із заявою до поліції, та наголосив, що він діяв у межах законних повноважень.
Навіть коментувати я не можу, бо це можуть бути обставини карної справи. У нас є суд, цей суд ухвалить рішення. Ще раз наголошую, що нашу заяву про скоєння злочину не прийняли. Усі ЗМІ писали, що немає поліцейського, і ось раптом він з’явився. Ще вчора, коли була медійна атака, поліцейського не було. Якщо він був — це законно, якщо ні — незаконно. Усі відповідні дії мною були зроблені законно на підставі статусу нардепа. Є статус народного депутата, завдяки якому я працюю. Я не роблю крок ні вправо, ні вліво.
16:15. У залі суду оголосили перерву, щоб адвокати народного депутата могли ознайомитись з матеріалами справи. Перерва триватиме 20 хвилин.
Перед тим народний депутат зауважив, що довіряє українському суду та буде виконувати будь-яке його рішення. Проте інформацію про розбитий телефон він все ще заперечує.
16:40 Адвокати Миколи Тищенка просять про закрите засідання.
Посилаються на те, що під час засідання буде озвучено персональні дані учасників кримінальної справи.
Прокурор своєю чергою подав клопотання щодо проведення засідання у відкритому режимі.
16:50. Прокурор назвав причини, чому нардепу варто призначити цілодобовий домашній арешт:
- може ухилитися від виконання умов арешту;
- не повідомив правоохоронні органи про факт правопорушення;
- володіє документами для виїзду за кордон;
- може знищити докази справи;
- незаконно може впливати на потенційного свідка.
16:59. Прокурор також стверджує, що Тищенко знищив два телефони, а не один. Зламав навпіл, перекрутив та поклав на стіл.
Адвокат Миколи Тищенка стверджує, що на відео у потерпілого немає тілесних ушкоджень.
Йдеться про частину відеозапису, на якій визначений потерпілий.
На думку адвоката, невідомо як Микола Тищенко належить до кримінального правопорушення, якщо в ексвійськового не було синців та забоїв.
«Вони зухвало почали мене ображати: «Ей, слухай, ти, голова», – Тищенко розповідає свою версію нападу на військового в Дніпрі.
За словами нардепа, під час слідчих дій, які він проводив у Дніпрі, до нього підійшли хлопці з дитиною і почали ображати словами “ей, слухай, ти, голова” з матюками. Потім почали знімати його та помічницю на телефон і “робили булінг та аб’юз щодо жінок”. Раптом повз проходив поліціянт і нардеп попросив затримати чоловіків “через атаку на народного депутата”.
Окрім того, Тищенко попросив повернути йому гроші, які вилучили під час обшуку, адже їх він заробляв понад 30 років і тепер йому немає за що жити.
Наразі суддя пішов у кімнату для нарад, щоб визначитися із запобіжним заходом для народного депутата Миколи Тищенка. Нагадаємо, прокурор просить цілодобовий домашній арешт. А от сторона захисту просить відпустити його під особисте зобов’язання.
Скандал навколо Миколи Тищенка: усі подробиці
20 червня у соцмережах з’явилася інформація про побиття ексвійськового — бійця спецпідрозділу Kraken Дмитра “Сина” Павлова, який гуляв з дитиною у візочку, жорстко затримали невідомі у Дніпрі.Водночас на відео з жорстким затриманням фігурував народний депутат Микола Тищенко та нібито його охорона.
У поліції підтвердили, що люди у камуфльованому одязі та балаклавах завдали чоловікові тілесних ушкоджень та незаконно утримували його. Було відкрито кримінальні провадження за статтями “Нанесення легких тілесних ушкоджень” та “Незаконне позбавлення волі”.
У відповідь на звинувачення Тищенко заявив, що того дня вони викрили найбільший кол-центр Дніпра, а колишній військовий прийшов “захистити ботоферму, зірвати слідчі дії та приховати факти роботи шахрайського кол-центру”.
Пізніше він звинуватив ветерана в ухиленні від служби та роботі на злочинну організацію. Також нардеп звинуватив місцеві телеграм-канали, які поширили відеозапис з нападом на Павлова, у тому, що їм “заплатили”. Водночас нардеп, на відміну від очевидців інциденту, які зафіксували незаконне затримання Павлова та нанесення йому тілесних ушкоджень, жодних доказів власних звинувачень не надав.
Також стало відомо, що до конфлікту ексвійськового та депутата причетний працівник поліції Києва, який на той момент перебував у Дніпрі. Пізніше ЗМІ повідомили, що поліціянта звільнили з правоохоронних органів.
У коментарі для КИЇВ24 Микола Тищенко заперечував, що на відео фігурувала дитина, а людей у балаклавах, які оточили ексвійськового, він назвав “небайдужими людьми”. У соцмережах на той час згадали про те, що нардеп у кумах має голову Офісу президента Андрія Єрмака, який хрестив дитину Тищенка. Невдовзі керівник ОП відреагував на інцидент та прилюдно відхрестився від названого “родича”.
Вранці 25 червня до Миколи Тищенка завітало з обшуками Державне бюро розслідувань, яке знайшло в будинку депутата готівку у доларах. Сам народний депутат розбив телефон, щоб не надавати доказів слідству.