Про це написали НАБУ у Telegram.

НАБУ і САП спільно з Віцепрем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України викрили чинного народного депутата, за сумісництвом власника великого будівельного та аграрного бізнесів, на пропозиції неправомірної вигоди.

Зазначається, що у серпні 2023 року Сергій Лабазюк звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення, з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв “винагороду” у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії.

Після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України народний обранець через довірену особу надав топпосадовцю, Державного агентства відновлення, обіцяний відсоток у сумі 150 тис. дол. США. Передача відбулась на паркінгу одного зі столичних супермаркетів, а гроші знаходились у китайській шкатулці.

Слідчі дії стосовно народних обранців стали можливими завдяки особистому сприянню Генерального прокурора.

Нагадаємо, що 21 листопада, САП та НАБУ повідомили про підозру чинному народному депутату від фракції “Слуга народу” Андрію Одарченку, який намагався підкупити топпосадовця Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма. Зауважимо, що Мустафа Найєм співпрацював з НАБУ та САП та сприяв розслідуванню протиправних дій. Розслідування досі триває.