Про це пише видання Politico з посиланням на заяву Чака Шумера.

Ми не можемо просто ухилитися від наших обов’язків лише тому, що завдання складне.

У виданні зазначають, що текст угоди буде оприлюднено до 4 лютого. Він планує призначити голосування за закон наступного тижня, яке відбудеться не пізніше 7 лютого.

Шумер вважає, що таким чином члени Сенату матимуть достатньо часу, щоб його прочитати.

Пакет включає допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню, а також фінансування безпеки кордонів і додаткові гроші для реалізації нової політики, передбаченої законопроєктом.

Утім, невідомо, чи дозволить керівництво Сенату вносити поправки до пакета, що може суттєво відтермінувати остаточне голосування. Також досі незрозуміло, чи поставить спікер Палати представників Майк Джонсон це на голосування в Палаті представників, якщо документ пройде Сенат.

Візит заступниці Держсекретаря США до України

У середу, 31 січня до Києва прибула заступниця Держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд. Метою її візиту було подальше обговорення підтримки України.

Вікторія Нуланд вважає, що американський Конгрес проголосує за додаткову допомогу Україні з огляду на її роль для «виживання й процвітання» країни. Водночас вона не змогла відповісти на питання чи має її країна план «Б», на випадок якщо пакет допомоги все ж не схвалять

Окрім того, міністерка фінансів США Джанет Єллен вважає, що бездіяльність принесе перемогу російському диктатору Володимиру Путіну і матиме немислимі наслідки для США та їхніх союзників.

Нагадаємо, що вчора у Брюсселі на спеціальному саміті лідерів Європейського Союзу одностайно погодили виділення Україні €50 мільярдів допомоги на наступні чотири роки. Це рішення було досягнуто після того, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкликав своє вето.

Згідно з угодою, €17 мільярдів будуть виділені у вигляді прямих грантів, а решта €33 мільярдів – у вигляді кредитів.