Про це повідомляє El Pais.

У повідомлення йдеться, що центр оборонної підготовки допоможе Україні не тільки у військовій підготовці солдатів і військовослужбовців, а й має на меті навчити їх стратегії та управлінню оборонною адміністрацією.

Головна ціль проєкту – підвищити рівень підтримки країни й допомогти привести її сили у відповідність до стандартів Альянсу, до якого вона прагне одного разу приєднатися.

Зазначимо, що досі Альянс уникав кроків, які могли б бути витлумачені Росією як загроза. За цією причиною саме члени Альянсу – на двосторонній основі або у складі груп – надавали Україні військову техніку та навчання.

Однак саме центр оборонної підготовки являє собою зміну філософії в цьому відношенні й новий елемент нових відносин між НАТО і Києвом.

Наразі 31 союзник по військовій організації вже обговорює, як буде фінансуватися новий проєкт: чи буде він фінансуватися із загальних рахунків НАТО, чи з бюджетного фонду.

Також обговорюють, який тип інструкторів буде в ньому працювати:

  • це можуть бути інструктори, розміщені на новій базі,
  • або персонал, направлений членами НАТО на коротший термін.

Міністри оборони НАТО незабаром остаточно узгодять деталі проєкту. Очікується, що він отримає остаточне схвалення на саміті у Вашингтоні в липні.

Нагадаємо, що країни НАТО значно збільшили інвестиції в оборону. Так, у 2024 році 18 з 31 країни НАТО виділять на оборону 2% від сукупного ВВП. Загалом, за словами Столтенберга, у 2024 році члени НАТО в Європі планують інвестувати в оборону 380 млрд доларів.