У Прип’яті провели спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів Міністерства внутрішніх справ України. Пропрацьовані сценарії були аналогічні до тих, що з 2014 року періодично трапляються у межах військової агресії Російської Федерації проти України. Проте міжнародні та українські експерти розкритикували вишкіл у Зоні. Про це розповів в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ” дослідник Чорнобиля та ліквідатор аварії на ЧАЕС Сергій Мирний.

Нещодавно у Прип’яті провели навчання підрозділів Міністерства внутрішніх справ України. Гвардійці, поліцейські та рятувальники відпрацьовували захоплення окупантами будівлі та її звільнення, роботу снайперських груп, ліквідацію ворожого блокпосту. Навчання мали показати рівень взаємодії між підрозділами.

Kyiv Media

За словами Сергія Мирного, такі навчання дуже потрібні Україні, проте не на території Чорнобильської зони.

“Звісно, необхідно підтримувати здатність нашої країни обороняти себе. І це абсолютно зрозуміло, але тут треба розуміти, що ми зможемо оборонити свою країну лише у співпраці з іншими цивілізованими передовими країнами світу. Для цього ми маємо кожним своїм вчинком демонструвати, що ми належимо до цієї спільноти. Що ми нація цивілізована”, – наголосив дослідник.

Kyiv Media

Він зауважив, що мета цих навчань – продемонструвати український вишкіл, але не просто вишкіл військовий, а вишкіл цивілізованої нації.

“І я боюся, що ця мета у цих навчаннях було спотворена. Я ініціатор того, щоб історичній та культурній важливості Чорнобиля був наданий світовий охоронний статус ЮНЕСКО. Це важливо, щоб і далі наносити Україну на культурну карту світу”, – зауважив Сергій Мирний.

Kyiv Media

Проте за його словами, наразі світовій спільноті незрозуміло, чи ми робимо з Чорнобиля меморіал, чи полігон. Тому це працює проти іміджу України.

“Насправді, місце де проводили навчання – це популярне і вивчене військовими місце. Це так звані Прип’ятські болота. Це територія, яка повністю заболочена і там майже неможливо ходити. Там лише кілька доріг. І це місце дуже відоме іноземним туристам. Вони мали обрати хоча б менш знайомі кожному території”, – зазначив експерт.

Kyiv Media

Він додав, що на території чорнобильської зони та України є велика кількість небезпечних об’єктів. І всі вони небезпечні для ураження великокаліберної зброї та бомб, тому показувати це на прикладі Чорнобиля не обов’язково.

Фото: скріншоти