Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Таке рішення було прийнято, взявши до уваги, пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ “БАНК СІЧ” вступає в силу з 10 жовтня 2022 року.

Як повідомлялось, київська влада заявляла про бажання викупити збанкрутілий банк “Січ” і створити муніципальний банк. У Нацбанку повідомляли що якщо таке станеться, Київ зекономить державі 1,03 млрд грн, але ще повинен відбутися конкурс і голосування депутатів (на що не збиралось голосів): для участі у відкритому конкурсі на купівлю банку необхідно внести 30 млн грн. Якщо столична влада перемогла би у конкурсі, на придбання та капіталізацію банку довелося б витратити 999 млн грн.

Подати заявку кваліфікованими інвесторами конкурсних пропозицій на участь у виведенні з ринку банку  було продовжено до 19 вересня включно. Активами “Банку Січ” за даними Forbes були зацікавилені пʼять покупців: Акордбанк Данила, РВС Банк, Таскомбанк, “Укрпошта” та Київська міськадміністрація.

За даними ЕП Фонд отримав прийшов лише один пакет документів від одного учасника конкурсу у попередньо встановлений термін. Цим учасником був один із українських комерційних банків, при цьому від київської влади Фонд не отримав повний пакет документи.

Правління Нацбанку 9 серпня віднесло “Банк Січ” до категорії неплатоспроможних – банк не виконав вчасно свої зобов’язання перед регулятором за кредитами рефінансу через брак коштів. Після цього Фонд гарантування розпочав виведення “Банку Січ” з ринку та ввів у нього тимчасову адміністрацію. Номінальні власники банку – Олег Баланда (55,6%) та Валерій Раздорожний (31%).

Широкому загалу банк “Січ” відомий як кредитор угоди з приватизації розташованого на Європейській площі столиці готелю “Дніпро”. Тоді, у 2020 році, компанія-переможець конкурсу ТОВ “Смартленд” оформила в банку кредитну лінію на 1,05 млрд грн (готель продали за 1,1 млрд грн).

1 липня 2022 року 15,3 тис українців тримали в банку “Січ” 1,23 млрд грн. Відповідно до законодавства, на період дії воєнного стану держава гарантує виплату 100% сум усіх вкладів населення незалежно від їх розміру.

Фото:Відкриті джерела