Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров в інтерв’ю, показаному в ефірі телемарафону.
Зокрема Умєров заявив про зобов’язання щодо постачання F-16, а також щодо Mirage-2000.
“Розмови про зобов’язання або консультації тривають щодо “Гріпенів”, консультації тривають щодо “Єврофайтерів”. Тобто це дуже хороший список платформ, і ми обговорюємо, коли вони вже почнуть. Скоро в нас уже будуть результати, які ми будемо анонсувати. Сподіваюся, скоро ми повідомимо”, – сказав міністр.
За його словами, раніше відомство було сфокусоване на тренуваннях льотчиків, інфраструктурі для винищувачів, а також на експлуатаційних платформах, а тепер націлене на досягнення переваги в повітрі над ЗС РФ.
“Ми працювали торік над тим, щоб сфокусуватися на тренуванні пілотів, над тим, щоб отримати платформи, побудувати всю потрібну інфраструктуру, а цього року ми сфокусуємося, як це збільшити настільки, щоб мати перевагу над ворогом у повітрі. Ці процеси вже налагоджені, але потребують масштабування, і з цим ми зараз працюємо. І в нас уже є рішення, над якими ми вже з партнерами працюємо”, – зазначив Умєров.
Говорячи про переговори з іноземними партнерами про постачання літаків, міністр зазначив:
“Ворог використовує до 300 літаків, до 300 вертольотів, тому ми пояснюємо своїм партнерам, скільки бригад або крил нам потрібно. Ми їм також пояснюємо обґрунтовано, які платформи нам потрібні, яке озброєння вони повинні мати”.
F-16 вже в Україні
Ще на початку червня 2024 року партнерські країни повідомили про передання перших винищувачів Україні до кінця серпня. 4 серпня, на день Повітряних сил України, Володимир Зеленський офіційно підтвердив надходження винищувачів в Україну. До цього про це повідомляли західні ЗМІ, порахувавши, що кількість перших винищувачів більша, ніж обіцяли: 10 замість 6, а до кінця року ця цифра має зрости до 79.
В американському інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Україні знадобиться значна кількість літаків F-16, щоб розгорнути їх у масштабах, необхідних для успішної інтеграції винищувачів у ширшу систему протиповітряної оборони. Зокрема аналітики наголошують, що Силам оборони необхідно спрямовувати зусилля на ураження ворожої ППО в російському тилу і на окупованих українських територіях за допомогою західної далекобійної зброї.