Про це повідомив нардеп від “Європейської Солідорності” Олексій Гончаренко.

За словами політика, Загороднього виключили із групи за те, що він віддав свій голос за заборону російської церкви в Україні.

“Щойно депутата Юрія Загороднього виключили з ОПЗЖ (нинішня “Платформа за життя та мир”) через те, що проголосував за заборону РПЦ”, — наголосив Гончаренко.

Що відомо про Юрія Завгороднього

Народився 7 травня 1959 року в Київській області. У 1986 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка. Кандидат педагогічних наук.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа — За життя” номером 19 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.

Дискусії навколо заборони УПЦ МП тривали довго, проте Україна на законодавчому рівні відтяла від себе московську церкву

Нагадаємо, 20 серпня, Рада прийняла в цілому доопрацьований законопроєкт щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із Російською Федерацією. Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. Але окрім одного пункту, згідно з яким громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ.

У парламенті понад рік точились суперечки щодо законопроєкту про заборону релігійних організацій, зокрема пов’язаних із РФ. Найбільший спротив він зустрів із боку депутатів фракцій (груп) “Платформа за життя та мир”, “Відновлення України” та “Слуга Народу”.

У жовтні 2023 року документ був ухвалений у першому читанні. За це рішення проголосували 267 депутатів, проти — 15. Не брали участі у голосуванні 72 парламентарі, хоч вони були присутні в залі. В УПЦ МП відреагували на законопроєкт: мовляв, їхня церква, яку “намагаються видати за РПЦ”, насправді є самостійною і незалежною.

23 липня цього року, всупереч вимогам низки нардепів, Верховна Рада не включила питання щодо заборони УПЦ МП в Україні до порядку денного пленарного засідання.