Онлайн-сервіс Netflix знімає свій перший фільм в Україні — The Last Mercenary (“Останній найманець”). Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Facebook.

«Це комедійний бойовик про політичні інтриги на державному рівні – «The Last Mercenary». Левова частина зйомок відбудеться у Києві. Також зніматимуть у Парижі. За сюжетом події розгортатимуться у Франції. Серед головних акторів – Жан-Клод Ван Дам і Албан Іванов (французький актор– ред.)», — написав міністр.

Фільм знімає міжнародна кінокомпанія Apple Tree та російсько-українська компанія Star Media. Продюсери – Влад Ряшин, Жан-Шарль Леві и Оліас Барко. Режисер – Девід Шарон, а оператор-постановник − Т’єррі Арбогаст

Міністр також зазначив, що зйомки вже стартували і триватимуть до осені. Ткаченко сподівається, що стрічка стане ще й першою, яка отримає рібейти в Україні.

«Ну що, тепер у українців є ще більше приводів оформити підписку на сервіс. Цікаво ж подивитися, як Україна перетвориться на Францію.  Ну а ми разом з Жаном-Клодом тримаємо кулаки, щоб динаміка міжнародних зйомок у нас тільки зростала. Готові зустрічати зарубіжних кінопродюсерів!», — підсумував міністр.

ДОПОВНЕНО о 17:00

Компанія Star Media в своєму релізі розповіла деталі співпраці: “Міжнародна кінокомпанія AppleTree (одним з творців якої виступає StarMedia) змогла досягти домовленості з онлайн-кінотеатром Netflix – в Україні розпочалися зйомки першого міжнародного проекту для стрімінгу – повнометражного фільму The Last Mercenary («Останній найманець»). Для вітчизняного ринку це перший досвід співпраці з найбільшим сервісом потокового мовлення”, – йдеться в повідомленні.

Продюсерами картини стали засновники AppleTree – Влад Ряшин, Жан-Шарль Леві і Оліас Барко, а головну роль в ній зіграє Жан-Клод Ван Дам. «Те, про що вся українська кіно- і телеіндустрія ще рік тому могла тільки мріяти, сьогодні стало реальністю. Кінокомпанія AppleTree разом із онлайн-кінотеатром Netflix розпочали створення міжнародного проекту TheLastMercenary. Це захоплюючий мікс двох популярних для нинішніх глядачів жанрів – бойовика і сімейної комедії», – каже співзасновник  AppleTree і продюсер Влад Ряшин.

«Ми раді, що саме нам випала можливість вперше привести в Україну Netflix – компанію, яка є світовим лідером в сегменті потокового мовлення. Упевнений, що цей досвід співпраці з Україною буде позитивним і покладе початок тривалим і взаємовигідним відносинам», – коментує співзасновник AppleTree Жан-Шарль Леві.

«Після досить тривалого перебування в Україні нам дуже приємно, що наша нова компанія AppleTree дебютує з цим веселим і захоплюючим фільмом. Ми знімаємо французькою мовою, але завдяки Netflix картина буде націлена на світову аудиторію», – каже Оліас Барко, співзасновник AppleTree.

«The Last Mercenary – це неймовірно захоплюючий проект, який дозволяє мені зануритися в новий жанр. Я завжди був прихильником Жан-Поля Бельмондо і сподіваюся перейняти від нього естафетну паличку виконання головних ролей в комедійних бойовиках – природно, в моєму стилі. Сценарій Давида Шарона дуже вдало поєднує в собі всі ці елементи: красиву романтичну історію, багато екшну та багато гумору, – говорить Жан-Клод Ван Дамм. − Також, я дуже радий працювати не тільки з талантами нового покоління, такими як Албан Іванов, Асса Сілла і Самір Декацца, але також знову зустрітися на екрані з кращими з кращих французьких акторів, такими як Патрік Тімсі, Ерік Жюдор, Міу-Міу і Валері Капріскі».

Гаель Марескі, креативний менеджер Netflix France: «Ми дуже раді вітати легенду жанру екшн, Жана-Клода Ван Дама в тандемі з непохитним Альбаном Івановим і в оточенні цілого сузір’я великих французьких акторів, а всіх їх – у надзвичайно смішному й оригінальному проекті, натхненному та організованому Девідом Шароном».

На роль оператора запрошено Тьєррі Арбогаста, який протягом багатьох років є особистим оператором кінорежисера Люка Бессона. У його фільмографії кіно хіти: «Леон», «5 елемент», «Жанна д’Арк» і ін. Тьєррі – багаторазовий володар премії «Сезар» за кращу операторську роботу.

Фільм The Last Mercenary знімається переважно в Києві, а також частина зйомок пройде в Парижі. Дистрибуцію фільму світом буде здійснювати Netflix. Жанр: комедійний бойовик. Хронометраж: 90 хвилин

Фільм розповідає про те, як нещодавно призначений начальник штабу Олександр Лазар вирішує провести аудит фінансового стану і виявляє дивні грошові виплати на ім’я якогось Арчибальда Аль-Махмуда, здійснювані французькою державою з 1992 року. Припинивши їх одним розчерком пера, військовий чиновник не підозрює, до яких фатальних і необоротних наслідків призведе порушення таємних грошових зобов’язань уряду Франції щодо 25-річного Арчибальда.

Нагадаємо, днями у мережі з’явився український трейлер стрічки, події якої майже повністю розгортаються в Києві.

Фото: unspalsh