Про це свідчать дані у відповіді Міністерства економіки на запит депутатки бундестагу від Спілки Сари Вагенкнехт Севім Дагделен, передає DW з посиланням на dpa.

Майже 90% із загального обсягу призначено для країн ЄС та НАТО, України та деяких інших країн-союзників. Понад третину затвердженого експорту — 4,15 мільярда євро — припадає на допомогу Україні.

Для так званих третіх країн, таких як Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати або Саудівська Аравія, уряд ФРН схвалив експорт зброї та військового обладнання на суму 1,76 мільярда євро.

Такий значний ріст експорту озброєнь зумовлений російським вторгненням в Україну. Уряд Німеччини змінив свою політику в цьому питанні та пообіцяв надати Україні значну військову допомогу.

Німеччина другий союзник за обсягом допомоги після США

На другому місці за обсягом допомоги знаходиться Німеччина – 19,58 млрд доларів. Це 0,27% ВВП країни.

13 грудня у ФРН керівна коаліція підписала угоду стосовно бюджету на 2024 рік, в якому закладено 8 мільярдів євро допомоги для України.

Німеччина 14 грудня оголосила про передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot та боєприпасів для нього у межах нового пакета допомоги.

22 грудня ФРН відзвітувала про новий пакет військової допомоги для України. Зокрема було передано три зенітні самохідні установки Gepard.