Про це на пресконференції заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, передає The Guardian.
Німеччина ухвалила чітке рішення про те, що ми будемо робити та чого ми не будемо робити. Це рішення не зміниться.
Зокрема політик пояснив, що Німеччина відмовляється від постачання, оскільки обговорюване США і Великою Британією озброєння має більший радіус дії, ніж те, що постачала Німеччина.
Міністр оборони країни Борис Пісторіус також додав, що рішення США і Великої Британії щодо зброї є їхньою власною справою.
Що відомо про дозвіл Україні бити вглиб РФ
Президент Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Голова Пентагону 6 вересня зазначив, що далекобійної зброї українцям не дають, бо вони вже мають своє озброєння. Держсекретар США Ентоні Блінкен також сказав 12 вересня, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання Україною далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.
Президент США Джо Байден вчора, 13 вересня, зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Перед зустріччю повідомлялося, що сторони мають обговорити дозвіл для ЗСУ на удари вглиб Росії. Вже 14 вересня The Guardian написали про те, що Штати та Британія надали Києву дозвіл на удари далекобійними ракетами по об’єктах у тилу Росії, однак країни не оголосили про це офіційно.