Categories: Без рубрики

Норвегія збільшує виробництво боєприпасів. Частина з них для України

Уряд Норвегії виділить 2 млрд норвезьких крон (190,48 мільйона доларів) на збільшення потенціалу оборонної промисловості країни. Понад 90 мільйонів піде на збільшення виробництва боєприпасів.

Про це повідомляє норвезький уряд.

Всього на озброєння буде виділено 2 мільярди норвезьких крон, це понад 190 мільйонів доларів. Половину суми отримає норвезька компанія-виробник снарядів Nammo.

А решта буде направлена на розвиток запланованих після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022-го року.

Підвищення можливостей оборонної промисловості є важливим як для України, так і для нашої власної безпеки. Один мільярд крон піде на у Nammo для збільшення виробництва артилерійських боєприпасів, — йдеться у повідомленні уряду Норвегії.

За словами міністра оборони Бйорна Арільда Грама, нарощування виробництва озброєння вигідне не тільки Україні, але і безпосередньо Норвегії.

Ми робимо внесок у значне збільшення виробничих потужностей Nammo, щоб задовольнити потреби Норвегії, союзників і України, — сказав він.

(Не)бездонні склади: що відомо про дефіцит боєприпасів у світі

Нагадаємо, що у світі спостерігається критична нестача боєприпасів. Так, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський Союз не зможе виконати план постачання Україні мільйона боєприпасів до кінця 2023 року.

Європейський Союз передав Україні лише 300 тисяч боєприпасів з обіцяного мільйона. Це становить лише 30% від запланованого обсягу. Водночас у ЄС обіцяють, що Україна все ж отримає обіцяний мільйон снарядів, але їхня поставка затримається на декілька місяців. Голова Євроради Шарль Мішель заявив, що європейські лідери рішуче налаштовані підтримати Україну, але наразі необхідно вирішити деякі логістичні проблеми.

Разом з тим, у США заявили, що країни НАТО збільшують виробництво зброї та боєприпасів.

Пізніше управління оборони Фінляндії повідомило, що інвестує приблизно 24 мільйони євро в збільшення виробництва важких боєприпасів. Крім того, Міноборони бере на себе зобов’язання щодо довгострокових замовлень.

Своєю чергою, Швеція заявила, що намагається підтримувати Україну артилерійськими боєприпасами, одночасно нарощуючи власні запаси. Однак, для цього потужність заводів має збільшитися.

Recent Posts

Чеський ексхокеїст Гашек заявив, що колишній президент рф Мєдвєдєв погрожував йому вбивством

Чеський ексхокеїст Домінік Гашек заявив, що колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв погрожував йому вбивством.

11 хв. ago

Стів Віткофф планує знову приїхати до Москви

Цього тижня очікується черговий візит посланця Трампа Віткоффа до Москви.

12 хв. ago

Єврокомісія відзначила «небачену раніше» швидкість руху України до Євросоюзу

Процес скринінгу (перевірка відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин з Україною про вступ…

14 хв. ago

Швейцарська компанія Roche інвестує $50 млрд у США на тлі тарифної політики Трампа

Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…

16 хв. ago

Мільярдер Бернар Арно звинуватив ЄС у провалі перемовин зі США. Фон дер Ляєн відповіла

Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…

22 хв. ago

Понад сотню керівників вишів США підписали заяву проти освітньої політики Трампа

Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…

25 хв. ago