Про це очільник дипломатії повідомив, виступаючи перед журналістами у кулуарах Ради Україна – НАТО в Брюсселі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав до більшої координації оборонної промисловості України та НАТО, щоб забезпечити Києву необхідне для перемоги у війні.

«Нам потрібно створити євроатлантичний спільний оборонно-промисловий простір», — зазначив міністр, підкресливши, що це гарантуватиме безпеку як України, так і держав НАТО.

Раніше Bloomberg опублікувало статтю, що ЄС відстає від планів надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року.

13 листопада голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але, можливо, обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року.

Пізніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ЄС, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через “жалюгідний стан оборонної промисловості”.

Стало відомо, що Європейський Союз поставить Україні мільйон боєприпасів калібру 155 мм, але постачання затримається на кілька місяців.Голова Євроради Шарль Мішель заявив, що європейські лідери рішуче налаштовані підтримати Україну, але наразі необхідно вирішити деякі логістичні проблеми.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський Союз не зможе виконати план постачання Україні мільйона боєприпасів до кінця 2023 року. За його словами, однією з причин є те, що близько 40% продукції експортуєть за межі блоку.

Також, 13 листопада високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив, що Європейський Союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянки не вдасться виконати до кінця 2023 року. Це залежатиме від швидкості виробництва боєприпасів на заводах.