Про це голова Європейської ради Шарль Мішель сказав, виступаючи на телеканалі France Inter.

У березні 2023 року країни-члени ЄС домовилися закупити для України мільйон боєприпасів калібру 155 мм протягом наступних 12 місяців. Однак, як заявив Мішель, у зв’язку з логістичними проблемами, пов’язаними з війною в Україні, перші поставки відбудуться лише в середині 2024 року.

Ця затримка пов’язана з тим, що країни-члени ЄС повинні закупити боєприпаси у різних виробників, розташованих у різних країнах. Крім того, необхідно забезпечити їхню доставку до України, яка зараз знаходиться під обстрілами російських військ.

Незважаючи на затримку, Мішель запевнив, що ЄС продовжує підтримувати Україну. Він зазначив, що українська армія досягла значних успіхів у війні проти Росії, і це стало можливим завдяки підтримці ЄС.

«Ми бачимо, що без нашої підтримки ми не були б там, де ми є сьогодні, і питання не в тому, чи ми повинні зменшити цю підтримку, а в тому, як ми можемо прискорити і посилити її», — сказав Мішель.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський союз не зможе виконати план постачання Україні мільйона боєприпасів до кінця 2023 року. За його словами, однією з причин є те, що близько 40% продукції експортується за межі блоку.

Також, 13 листопада високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив, що Європейський союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року. Це залежатиме від швидкості виробництва боєприпасів на заводах.