Про це заявив міністр оборони Швеції Пол Йонсон, повідомляє SVT.

У нас є гарні установки Archer, але вони не мають значення, якщо немає боєприпасів, якими можна стріляти, – зазначив міністр.

За його словами, зараз у країні ведеться робота над укладанням угоди, яка забезпечить шведській стороні доступ до необхідних боєприпасів. Наразі терміни постачання боєприпасів складають до шести років.

На додаток до нарощування своїх запасів, Швеція повинна мати можливість купувати нові снаряди в разі конфлікту. За словами Пола Йонсона, важливо, щоб заводи з виробництва боєприпасів у Скандинавії збільшили свої потужності.

Адміністрація оборонного озброєння, яка веде переговори, стверджує, що «ведеться інтенсивна робота над збільшенням виробничих потужностей і доступності артилерійських боєприпасів у Швеції й скандинавських країнах».

(Не)бездонні склади: що відомо про дефіцит боєприпасів у світі

Нагадаємо, що у світі спостерігається критична нестача боєприпасів. Так, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський Союз не зможе виконати план постачання Україні мільйона боєприпасів до кінця 2023 року.

Європейський Союз передав Україні лише 300 тисяч боєприпасів з обіцяного мільйона. Це становить лише 30% від запланованого обсягу. Водночас у ЄС обіцяють, що Україна все ж отримає обіцяний мільйон снарядів, але їхня поставка затримається на декілька місяців. Голова Євроради Шарль Мішель заявив, що європейські лідери рішуче налаштовані підтримати Україну, але наразі необхідно вирішити деякі логістичні проблеми.

Разом з тим, у США заявили, що країни НАТО збільшують виробництво зброї та боєприпасів.

Пізніше управління оборони Фінляндії повідомило, що інвестує приблизно 24 мільйони євро в збільшення виробництва важких боєприпасів. Крім того, Міноборони бере на себе зобов’язання щодо довгострокових замовлень.