Редакція MC.today «відкрила» всесвітню мережу кав’ярень Starbucks в Україні. Інформація виявилася фейком та експерементом видання MC.today.

Новині повірили 8 відомих ЗМІ, опублікувавши офіційну дату відкриття кав’ярень:

  1.  The Village
  2. «НВ»
  3. «Факти ICTV»
  4. «Оглядач»
  5. «Деловая столица»
  6. «Вести»
  7. «Гордон»
  8. «Інформатор».

Також матеріал з’явився на «044», W Fair, Gloss, «Антикор», 1k.com.ua і twnews.se.

«Редакція MC.today вирішила провести експеримент, щоб дізнатися, які українські ЗМІ краще за усіх уміють перевіряти інформацію. Ми розіслали вигадану новину про те, що в Києві нібито відкривається мережа кав’ярень Starbucks. Спойлер: нашу несправжню новину опублікували багато відомих видань, такі як The Village і «НВ», – пише видання.
Новинний дослід відбувався в кілька етапів. За словами журналістів, «Перше, що ми зробили, – створили людину, яка розсилала несправжній прес-реліз від імені Starbucks. За основу узяли прес-службу іншої великої міжнародної компанії –Viber. Вони працюють в Україні через зовнішню прес-службу, стиль їх листів ми скопіювали повністю – замінили тільки текст підпису і логотип компанії».
Далі журналісти купили найдешевшу SIM-карту, активували її і зареєстрували на номер аккаунти в Gmail і Telegram, розсіслали прес-реліз. Як результат: 8 опублікованих матеріалів про відкриття кав’ярні.
Видання акцентує на абсурдності тексту релізу – ім’я та прізвище «директора» компанії Самюеля Баума належать сценаристу серіалу «Обмани мене». За адресою в центрі Києва, яке видання вказувало на вимогу представників ЗМІ (вул. Антоновича, 52-54), знаходиться котлован. Згодом ЗМІ спростували інформацію, а видання MC.today наголосило про те, як важливо слідувати принципам журналістики та перевіряти інформацію.
Starbuсks у столиці не буде. Це підтвердили в одному з коментрів і власники мережі: «Ми не плануємо роботу в Україні».
Фото: Starbuсks