Про це під час великої зустрічі із родичами військовополонених та зниклих безвісти військових частин ЗСУ, Національної гвардії України, ДПСУ та інших формувань з Дніпропетровської та Запорізької областей, яка пройшла у Дніпрі, заявив Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець.

«Наголосив, що згідно з даними Єдиного реєстру зниклих безвісти, який запрацював 2 травня цього року, наразі відомо про приблизно 24 тис зниклих безвісти», – уточнив він.

Під час цієї зустрічі омбудсман розповів про комунікацію з Уповноваженою з прав людини в рф Тетяною Москальковою, відмову російської сторони провести обмін «всіх на всіх», репатріацію важкопоранених та повернення цивільних.

«Зауважив, що росіяни затягують обмінні процеси, щоб негативно налаштувати родичів військовополонених до України як держави», – зазначив Лубінець.

Окрім того, Уповноважений з прав людини поінформував про ще один спосіб верифікації українських військових, які перебувають у полоні рф та співпрацю з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Мін’юсту.

«Дискусія була відвертою: обговорили з родичами бездіяльність МКЧХ, а також наголосив, що публічність із персональними даними щодо конкретних військовослужбовців шкодить процесам їхнього обміну», – уточнив він.

За словами омбудсмана, традиційно наприкінці зустрічі його команда зібрала у родичів звернення та списки їхніх рідних, які знаходяться в полоні, або зникли безвісти за особливих обставин.

Як відомо, понад сім тисяч українських військових вважаються зниклими безвісти.

Нагадаємо, в Україні запрацював єдиний реєстр зниклих безвісти.

Фото: ілюстративне