Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в блозі НВ.

За його словами, система сама буде складати найбільш вигідну пропозицію і графік маршруту, враховуючи пересадки, проїзд по місту і між містами навіть за одну годину до відправлення. Також система буде забезпечена цілодобовою підтримкою і гарантією повернення повної вартості квитка.

Як працює SmartTicket

Принцип навігатора, де користувач обирає початкову, кінцеву та проміжні точки і дату прибуття. Далі – обираєш потрібний варіант, вводиш дані й оплачуєш.

Ціна питання

Вартість SmartTicket буде складатися з ціни на квитки різних перевізників, які будуть мати ту ж ціну, або нижче, але з мінімальною комісією за єдиний квиток (на першому етапі – 0,06 грн). Останній етап реалізації проекту передбачає розробку системи лояльності зі знижками і накопиченнями відстаней. Але цей етап запланований на перший квартал 2021-го.

Як придбати е-квиток

Купити квиток можна буде на сервісі Smart Ticket, який орієнтовно через тиждень стане доступний за адресою SmartTicket.gov.ua. Пізніше вийде додаток, чат-бот і модулі для інтеграції в мобільні додатки.

Зовнішній вигляд

Міністр інфраструктури показав, як виглядатиме єдиний е-квиток для киян. За словами міністра, фактично це буде звичайний невеликий білет з єдиним QR-кодом, який об’єднає всі необхідні види транспорту, які для себе обере пасажир. Зараз це набір QR-кодів і детальна логістика для пасажирів, розписані на аркуші А4.

Kyiv MediaУ яких містах можна скористатися

SmartTicket працюватиме по всій території України.  Київ, Харків і Дніпро вже протестували свою систему єдиного квитка. Там він працюватиме у межах муніципального транспорту. Наступне місто – Маріуполь. У планах підключення SmartTicket до міжнародних перевезень.

Можливості е-квитка

Планується, що в базі SmartTicket з’являться готелі, онлайн-кінотеатри, онлайн-книги, сервіси (страхування або харчування).

Нагадаємо, впроваджуватимуть проект «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» разом із «Укрзалізницею» та авіакомпанією SkyUp.

Фото: Міністерство інфраструктури України, 1+1, Мінфін