Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в блозі НВ.
За його словами, система сама буде складати найбільш вигідну пропозицію і графік маршруту, враховуючи пересадки, проїзд по місту і між містами навіть за одну годину до відправлення. Також система буде забезпечена цілодобовою підтримкою і гарантією повернення повної вартості квитка.
Як працює SmartTicket
Принцип навігатора, де користувач обирає початкову, кінцеву та проміжні точки і дату прибуття. Далі – обираєш потрібний варіант, вводиш дані й оплачуєш.
Ціна питання
Вартість SmartTicket буде складатися з ціни на квитки різних перевізників, які будуть мати ту ж ціну, або нижче, але з мінімальною комісією за єдиний квиток (на першому етапі – 0,06 грн). Останній етап реалізації проекту передбачає розробку системи лояльності зі знижками і накопиченнями відстаней. Але цей етап запланований на перший квартал 2021-го.
Як придбати е-квиток
Купити квиток можна буде на сервісі Smart Ticket, який орієнтовно через тиждень стане доступний за адресою SmartTicket.gov.ua. Пізніше вийде додаток, чат-бот і модулі для інтеграції в мобільні додатки.
Зовнішній вигляд
Міністр інфраструктури показав, як виглядатиме єдиний е-квиток для киян. За словами міністра, фактично це буде звичайний невеликий білет з єдиним QR-кодом, який об’єднає всі необхідні види транспорту, які для себе обере пасажир. Зараз це набір QR-кодів і детальна логістика для пасажирів, розписані на аркуші А4.
У яких містах можна скористатися
SmartTicket працюватиме по всій території України. Київ, Харків і Дніпро вже протестували свою систему єдиного квитка. Там він працюватиме у межах муніципального транспорту. Наступне місто – Маріуполь. У планах підключення SmartTicket до міжнародних перевезень.
Можливості е-квитка
Планується, що в базі SmartTicket з’являться готелі, онлайн-кінотеатри, онлайн-книги, сервіси (страхування або харчування).
Фото: Міністерство інфраструктури України, 1+1, Мінфін