Лубінець закликав «компетентні органи» відреагувати на заяви професора, який неетично висловився про українських жінок. Про це він заявив на своїй сторінці у телеграмі.

Написав листи на МОН із метою здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладу освіти і на університет із вимогою провести службове розслідування. Також вбачаю потребу звернутися до СБУ. Неетична поведінка перейшла межу, тож це мають перевірити та належно відреагувати., — заявив омбудсман.

Студпарламент Навчально-наукового Інституту журналістики КНУ заявив, що відмовляється від співпраці з адміністрацією до звільнення Василенка.

“У зв’язку з систематичними виступами викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських майданчиках, сексистськими висловлюваннями та просуванням російських наративів, Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики оголошує бойкот адміністрації інституту”, – йдеться в заяві.

Зазначимо, журналісти КИЇВ24 звернулись до Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка з проханням роз’яснити свою позицію й подальші кроки щодо висловлювань викладача Микити Василенка. Наразі ми очікуємо відповіді на лист й оперативно повідомлятимемо про будь-які зміни.

Нагадаємо, 68-річний журналіст і професор Микита Василенко працює у Київському національному університеті з 1984 року. Він доктор філології та кандидат філософських наук. Автор п’яти прозових книжок. Також він батько журналістки Соні Кошкіної — Ксенії Василенко.

Раніше його критикували за те, що у 2018-2022 роках він регулярно зʼявлявся на ютуб-каналі Анатолія Шарія, у політичних ток-шоу на телеканалах Віктора Медведчука ZIK, NewsOne, «112 Україна» і каналі «НАШ», що належав Євгенію Мураєву. У 2022 році РНБО наклала санкції на ці телеканали.

А у 2020 році студенти поширювали відео, де Василенко під час заняття казав: «Я дуже рекомендую вам звернутися до партії, а це ОПЗЖ. Там є відділ роботи з молоддю, він дуже сильний». Хоча сам професор наполягав, що це все вирвано з контексту, а на той момент ОПЗЖ не була заборонена.

У лютому 2024 року стало відомо, що студенти Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка поскаржились уповноваженому Верховної Ради з прав людини на сексизм з боку викладача. Йому винесли догану, однак студенти вимагали його звільнення.