Як повідомляє Politico, про це заявив директор глобальних офісів ВПП у Брюсселі та Берліні Мартін Фрік.
«Доставка зерна деяким з найбідніших людей у світі має вирішальне значення в умовах цієї глобальної продовольчої кризи. Ми перевозимо зерно з України через Чорне море і готові працювати з Європейською Комісією та державами-членами для пошуку рішень. Потреби злітно-посадкової смуги є значними, і ми маємо досвід боротьби зі складною логістикою при доставці великих обсягів до нужденних країн», – сказав Фрік.
Зазначається, що офіційні особи Єврокомісії зустрілися з представниками п’яти східноєвропейських країн, щоб обговорити пропозиції щодо розв’язання проблеми величезного припливу українського зерна. Це сталося після того, як чотири з них – Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія – ввели заборони на імпорт агропродукції з України.
Всесвітня продовольча програма ООН вже доставляє агропродукцію з України в рамках Чорноморської ініціативи. Втім, як зазначило видання, тепер подальша доля зернової угоди невідома, адже Росія заявила, що більше не гарантуватиме безпечний прохід суден після 18 травня.
Нагадаємо, що росія вже не перший раз намагається зірвати роботу «зернового коридору». 17 квітня, Росія вдруге заблокувала проведення інспекцій українських суден із зерном в територіальних водах Туреччини. Зазначалося, що росіяни формують власний план перевірок, вибираючи судна з черги на свій розсуд.
Фото: відкриті джерела