Про це пише видання Reuters.

Посадовці, які співпрацюють з бойовиками ХАМАСу, заявили, що в Рафасі від авіаудару загинули 37 людей, а десятки були поранені.

Спільну операцію проводили Армія оборони Ізраїлю, внутрішня служба безпеки Ізраїлю і спеціальний підрозділ поліції в Рафасі. Звільненими заручниками є 60-річний Фернандо Саймон Марман і 70-річний Луї Харе.

Двох чоловіків викрали бойовики з кібуцу Нір Іцхак 7 жовтня, коли розпочалася війна. Їх утримували на другому поверсі будівлі, яку пробили вибухівкою під час рейду. Це збіглося з часом авіаудару.

В авіаударі брали участь ізраїльські літаки, танки й кораблі. Місцеві мешканці казали, що це пошкодило дві мечеті й кілька будинків. ХАМАС заявив, що атака на Рафах є продовженням «геноцидної війни».

Президент США Джо Байден попереджав премʼєр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щоб той не розпочинав військову операцію в Рафасі без надійного плану щодо безпеки приблизно мільйона людей, які там перебувають. У Білому домі вважають військову відповідь Ізраїлю на атаку ХАМАС «завищеною». Там стурбовані кількістю жертв серед цивільного населення.

Тим часом в офісі Нетаньягу заявили, що військові отримали наказ розробити план евакуації цивільних з Рафаху та знищити чотири батальйони ХАМАС, які, за словами ізраїльських посадовців, розміщуються там.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон застеріг Ізраїль від плану здійснити наступ на Рафах у Секторі Гази. Раніше стало відомо, що  прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу наказав військовим розробити подвійний план евакуації цивільного населення з міста Рафах у Секторі Гази, оскільки Ізраїль планує ліквідувати чотири батальйони угруповання ХАМАС, які знаходяться у місті.