Про це вона розповіла виданню Politico.
Раніше німецькі ЗМІ називали її як одну з підозрюваних у підривах “Північних потоків”. У коментарі виданню вона заявила, що ні вона, ні її чоловік не причетні до цих вибухів.
Жінка підтвердила, що є дайвером. Але її максимальна глибина становить 30 метрів. Водночас підриви сталися на глибині від 70 до 80 метрів, що, за її словами, могли зробити спецслужби.
Успенська надала виданню кілька фотографій і пов’язані з ними геодані, на яких вона перебуває в різних місцях в Україні восени 2022 року.
Вона також підтвердила, що після повномасштабного вторгнення Росії виїхала з дітьми з України та перебувала в Австрії та Болгарії. Нині жінка мешкає в Польщі, її чоловік Євген служить у Збройних силах України.
Жінка також заявила Politico, що планує відсудити у німецьких ЗМІ “кілька мільйонів євро” за те, що вони згадали її ім’я в контексті розслідування.
Підрив “Північного потоку”: що відомо
Раніше повідомляли, що 14 серпня генпрокуратура Німеччини видала ордер на арешт українця у справі про підрив трубопроводів “Північний потік” у Балтійському морі.
Німецькі ЗМІ писали, що підозрюваний є інструктором з дайвінгу. Раніше він проживав у містечку Прушкув на захід від Варшави, але останнім часом українець нібито переховується.
За даними слідства, Володимир С. був одним із пасажирів білого Citroën, який був зафіксований біля Рюгена в ніч на 8 вересня 2022 року. Вважається, що це авто везло екіпаж на яхту “Андромеда”, яка транспортувала дайверів до місць підриву. Володимира С. впізнали за фотографіями та показаннями свідків.
У той же день, 14 серпня, речниця польського генпрокурора Анна Адамяк розповіла, що підозрюваний у підриві трубопроводу “Північний потік” зміг повернутися до України.
Речниця прокуратури розповіла, що підозрюваний зміг перетнути польсько-український кордон на початку липня. Прикордонники не затримали його, бо Німеччина не внесла дані чоловіка у базу розшуку.
Газопроводи “Північний потік” проходять через Балтійське море в Німеччину. Обидва шляхи газопроводу “Північний потік–1”, а також одна з магістралей “Північного потоку–2” були пошкоджені вибухами у 2022 році. Росія та Захід вказують один на одного, але кожен заперечує свою причетність.
У лютому 2024 року прокуратура Швеції закрила попереднє розслідування щодо вибухів на газопроводах “Північний потік”. Висновок розслідування полягає в тому, що шведської юрисдикції у справі немає, і тому розслідування має бути закрито. Згодом Данія відмовилася від розслідування вибухів на газопроводах “Північного потоку” безпосередньо біля її територіальних вод.
У березні 2023 року видання The New York Times із посиланням на дані розвідки, перевірені офіційними особами США, повідомило, що атаку на газопроводи “Північний потік” минулого року здійснила певна “проукраїнська група”.
Водночас президент України Володимир Зеленський відкинув звинувачення про нібито причетність України до вибухів.