Про це розповів директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор в етері КИЇВ24.
Така заява буде зроблена завтра до правоохоронних органів, щоб все ж таки знайти винних у збитках. Це не малі кошти, які сьогодні місто змушене вкладати в це, тому що причини є в тому. Я вважаю, що це буде об’єктивне розслідування.
Підтоплення між станціями на синій гілці метро: що відомо
8 грудня рух потягів метро на ділянці між станціями «Теремки» – «Деміївська» у Києві було зупинено з міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів.
Порушилася геометрія споруди, з’явився ризик обвалу. Тому після проведення необхідних обстежень та досліджень було вирішено демонтувати аварійну ділянку тунелю (довжина якої складає близько 27 м) та побудувати відкритим способом на цьому місці новий монолітний прямокутний переріз.
Як повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, під час будівництва тунелю у 2008-2010 роках втопився тунелепрохідний щит. Роботи довелося вести в ручному режимі, що також негативно позначилося на якості будівництва.
Замість призупиненого руху на аварійному відрізку київського метрополітену цим маршрутом курсує наземний транспорт. Ці зміни будуть діяти до завершення ремонту перегінного тунелю.
Також з 13 грудня Київський метрополітен запровадив човниковий рух на станціях синьої гілки від «Либідська» та «Теремки». Інтервал руху потягів складатиме 13 хвилин.
Начальник столичного метрополітену наголосив, що публічні заяви деяких політиків про “нібито закриття станцій” спричинили дезінформацію серед містян. Через це люди думали, що не можуть скористатися ними, як укриттями й не йшли туди під час повітряних тривог, наражаючи себе на небезпеку.