В Національній академії наук України прокоментували інтерв’ю директора Інституту колоїдної хімії Владислава Гончарука виданню «Граніт науки».

У ньому академік вивловив деякі вкрай неоднозначні твердження. Зокрема, заявив, що Землі насправді не 13,5 мільярдів років, як вважають вчені, а 16 тисяч років — «як написано в Біблії»; а також, що піраміди — це «творіння рук Божих». На запитання журналіста про те, чи наукова це точка зору, Гончарук відповів:

«Моя. Її поки не поділяє ніхто. Але всі, хто не поділяють, всі помиляються. Їх (ідеї – ред.) мені вклав в голову вночі Бог».

Також серед іншого, про що говорив Гончарук — розумові здатності людей та дельфінів, які на його переконання, нічим не відрізняються.

Звернення науковців Відділення фізики і астрономії НАН України до науковців Академії та наукової громадськості щодо…

Опубліковано Національна академія наук України Четвер, 17 вересня 2020 р.

Представники НАНУ заявили, що інтерв’ю Гончарука їх глибоко обурило, а його переконання називають анти- та псевдонауковими.

«…суперечать вони тому, що надійно встановлено світовою наукою. Це стосується як уявленнь про походження і розвиток Всесвіту, Сонячної системи та планети Земля, так і тверджень щодо виникнення і розвитку життя на ній. (…) Заявляємо, що належимо до переважної більшості наукової спільноти України, представники якої не поділяють і жодним чином не можуть поділяти псевдонаукових уявлень В. В. Гончарука» — йдеться у зверненні науковців.

Додамо: Владиславу Гончаруку — 78 років, він також головний редактор журналу «Хімія і технологія води», в якому часто викладає своє бачення всього.

Окрім Гончарука на посаду президента НАНУ, яка стала вакантною після смерті Бориса Патона, претендують ще четверо. Це 69-річний директор Інституту теоретичної фізики Анатолій Загородній, 77-річний директор Інституту біохімії Сергій Комісаренко, 55-річний голова Ради Нацбанку України Богдан Данилишин та 70-річний екс-віце-премʼєр Володимир Семиноженко.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як ректорат столичного університету КПІ а також місцева влада у Київській області намагаються будь-що зупинити технічний прогрес в межах столиці.

Фото: фейсбук